Судді готові обговорити відкритість судових процесів у закритому режимі

16 Березня 2012
7249
16 Березня 2012
16:09

Судді готові обговорити відкритість судових процесів у закритому режимі

7249
А Генпрокуратура хоче провести робочу зустріч з ІМІ з приводу застосування статті 171 ККУ
Судді готові обговорити відкритість судових процесів у закритому режимі

Судді готові обговорити відкритість судових процесів із членами Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів - представниками журналістських організацій тільки в закритому режимі. Про це повідомила прес-секретар президента України Дарка Чепак на засіданні Міжвідомчої групи, яке відбулося 15 березня.

 

Нагадаємо, на попередньому засіданні 30 січня представник в Україні «Репортери без кордонів» Оксана Романюк оприлюднила заяву міжнародних та українських журналістських організацій й рухів про стурбованість відсутністю прогресу в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Журналісти вимагали, зокрема, відкритості судового процесу над Олексієм Пукачем, порушення кримінальної справи за фактом тиску на слідчі органи під час розслідування вбивства Георгія Гонгадзе та порушення справи щодо Володимира Литвина, Едуарда Фере, Леоніда Деркача та інших.

 

Крім того, журналісти хотіли обговорити із суддями застосування 171 статті Кримінального кодексу про перешкоджання законній журналістській діяльності тощо. Вони просили запросити представників вищих судових органів на засідання міжвідомчої групи.

 

Провести робочу зустріч із журналістами хоче й Генпрокуратура. Зокрема заступник Генерального прокурора Віктор Занфіров запропонував представникам Інституту масової інформації виробити спільні критерії оцінки та кваліфікації злочинів проти журналістів.

 

«У нас різні погляди на рішення по кваліфікації. Я пропоную тим працівникам ІМІ, у яких є своя думка, щоб вони зустрілися з працівниками відповідних підрозділів Генеральної прокуратури, які вивчали ці матеріали, та поставили крапку в розгляді цих матеріалів», - сказав він.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7249
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду