Комітет свободи слова пропонує забрати кошти у журналу «Віче» і віддати НРКУ за трансляції сесій
Члени Комітету з питань свободи слова та інформації не підтримали відмову від прямої трансляції засідань парламенту в ефірі Національної радіокомпанії України. На засіданні 14 березня вони проголосували за відхилення відповідного проекту постанови про внесення змін до постанови Верховної Ради «Про порядок висвітлення роботи Верховної Ради України шостого скликання» від 23 листопада 2007 року № 3-YI.
Доповідач із цього питання перший заступник голови Комітету Олена Бондаренко зазначила, що у зв'язку з тим, що НРКУ несе фінансові збитки через трансляції пленарних засідань, пропонується внести наступні зміни в п. 4 постанови: «у дні пленарних засідань та проведення "години запитань до уряду" у Верховній Раді України забезпечити трансляцію у вечірній час на Першому загальнонаціональному каналі НРКУ інформаційної радіопрограми "Парламентський день" тривалістю 15 хвилин, виробництво якої покладено на апарат Верховної Ради України та НРКУ; забезпечити трансляцію щотижня, по п'ятницях, у проміжку між 17 та 23 годинами, 45-хвилинних радіопередач, організацію та виробництво яких покладено на апарат Верховної Ради України та НРКУ, за рівної в них участі представників депутатських фракцій з погодженням з головами депутатських фракцій плану-графіка участі народних депутатів України».
Категорично проти ухвалення цієї постанови виступив народний депутат Віктор Уколов. Він вважає, що перед виборами це можуть розцінити як наступ на свободу слова.
Члени комітету запропонували вишукати кошти на трансляцію в держбюджеті, наприклад, переорієнтувати суму, яка виділена на фінансування журналу «Віче», на НРКУ.
У результаті голосування профільний Комітет вирішив внести зміни до держбюджету-2012, якими закласти фінансування трансляції пленарних засідань парламенту.
Нагадаємо, генеральний директор НРКУ Тарас Аврахов уже неодноразово просив парламент не наполягати на повній трансляції його засідань.
Комітет свободи слова вже пропонував не фінансувати з бюджету журнал «Віче».
«Детектор медіа»