У Киргизстані заблокували сайт «Фергана»

21 Лютого 2012
8964
21 Лютого 2012
14:11

У Киргизстані заблокували сайт «Фергана»

8964
У Киргизстані заблокували сайт «Фергана»

У Киргизстані заблоковано доступ до сайту інформаційного агентства «Фергана». Про це повідомляє Lenta.ru.

 

За словами головного редактора «Фергани» Даниїла Кислова, блокування здійснене за вказівкою влади.

 

Як повідомляє «Фергана», доступ до сайту заблоковано провайдером ВАТ «Киргизтелеком» на підставі розпорядження Державного агентства зв'язку при уряді Киргизстану від 21 лютого 2011 року.

 

За словами голови правління ВАТ «Киргизтелеком» Аскара Баратбаєва, «Киргизтелеком» може обмежувати доступ до сайту тільки для абонентів своїх інтернет-послуг.

 

Наразі сайт «Фергани» недоступний для користувачів послуг тільки одного провайдера. Чи скеровано подібне розпорядження Держагентства зв'язку іншим провайдерам Киргизстану, поки невідомо.

 

Заблокувати доступ до «Фергани» раніше вимагали киргизькі депутати. У червні 2011 року вони ухвалили відповідну постанову. Парламентарі звинуватили редакцію «Фергани» в публікації «провокаційних» статей, а також в «однобокому» висвітленні міжетнічних сутичок між киргизами й узбеками в червні 2010 року.

 

Головний редактор інтернет-видання тоді висловив думку, що таке рішення депутати прийняли з «особистої неприязні» до сайту. Він відзначив, що при такому підході постреволюційний Киргизстан може виявитися в числі держав, які журналісти й правозахисники вважають «ворогами інтернету».

 

Між тим на початку лютого генпрокурор Киргизстану Аїда Салянова, виступаючи в парламенті, стверджувала, що заблокувати «Фергану» влада не змогла: «Ми звернулися до ВАТ "Киргизтелеком" з проханням заблокувати видання "Фергана.ру" (попередня назва «Фергани». - ред.), але нам відповіли, що цей сайт неможливо заблокувати через відсутність технічних можливостей».

 

«Фергана» неодноразово публікувала критичні матеріали, що стосувалися киргизького керівництва, а також революцій, які відбулися в республіці.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8964
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду