«Артист» отримав сім золотих масок BAFTA
Франко-бельгійська чорно-біла стилізація під німе кіно 1920-х років «Артист» (The Artist) стала тріумфатором церемонії нагород Британської академії кіно- і телемистецтва (BAFTA), отримавши сім золотих масок, включаючи нагороду за найкращий фільм, пише РІА «Новости». Нагородження в категорії «Кіно» відбулося 12 лютого в Лондоні в Королівському театрі опери та балету «Ковент Гарден».
Фільм «Артист», що оповідає про життя, роботу і кохання голлівудського актора німого кіно Джорджа Валентина і молодої статистки і танцівниці Пеппі Міллер, був висунутий на отримання головної британської кінонагороди у 12 з 24 конкурсних категорій і отримав у результаті сім призів. У їх числі - нагорода за найкращу режисуру (Мішель Хазанавічус), а золота маска BAFTA в номінації «Найкраща чоловіча роль» дісталася акторові Жану Дюжардену, який виконав у стрічці головну роль. Також на рахунку творців «Артиста» нагороди за найкращий оригінальний сценарій, операторську роботу, костюми і оригінальну музику.
«Я не думав, що так багато людей полюблять і оцінять цей фільм, тому що в ньому немає розмовного сценарію, немає діалогів... Я, звичайно, чекав певного успіху на фестивалях і в критиків, але не до такої міри», - зізнався, отримуючи нагороду, пан Хазанавічус.
Нагадаємо, «Артист» також отримав нагороди в категорії «Комедія або мюзикл» за найкращий фільм і найкращого актора на «Золотому глобусі».
Приз за кращу жіночу роль дістався американській актрисі Меріл Стріп, яка виконала роль легендарної жінки - прем'єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер у стрічці «Залізна леді» (The Iron Lady). Ця ж картина виборола премію за найкращий грим і зачіски.
Актори Крістофер Пламмер і Октавія Спенсер стали лауреатами нагород за ролі другого плану. Пламмер удостоєний нагороди за роботу у фільмі «Початківці» (Beginners). У свою чергу, Октавія Спенсер яка зіграла служницю в історичній драмі про боротьбу за права чорношкірих працівників в білих родинах в 1960-ті роки в США «Прислуга» (The Help).
У номінації «Висхідна зірка», де переможця визначають не кіноакадеміки, а глядачі, лауреатом за підсумками sms-голосування та опитування в інтернеті став 28-річний актор, сценарист і режисер Адам Дікон, відомий за своїми ролями у фільмах «Шпана» (Kidulthood) і «Шпана-2» (Adulthood) режисера Ноеля Кларка, який отримав таку ж нагороду у 2009 році.
Найкращим анімаційним фільмом року став мультик «Ранго» (Rango) про хамелеона, який став борцем за справедливість у світі.
У вперше введеній цього року категорії «Найращий документальний фільм» перемогла картина «Сенна» (Senna) режисера Азіфа Кападіа про загиблого в 1994 році відомого автогонщика «Формули-1» Айртона Сенну. Ця ж стрічка стала переможцем у номінації «Найкращий монтаж».
Також по дві нагороди BAFTA отримали картини «Шпигун, вийди геть!» (Tinker Tailor Soldier Spy) Томаса Альфредсона про роботу британської розвідки за однойменним романом Джона Ле Карре і пригодницька картина про історію раннього кінематографа «Хранитель часу» (Hugo) Мартіна Скорсезе.
Вінцем всієї церемонії також стало вручення Скорсезе, який відзначає нинішнього року 70-річчя, звання почесного члена Британської кіноакадемії. Також спеціальну нагороду за винятковий внесок у британський кінематограф отримав 72-річний актор Джон Херт.
Всього цього року BAFTA вручена в 24 конкурсних та позаконкурсних двох номінаціях.
BAFTA вручається з 1947 року і є найбільшою нефестивальною кінонагородою за межами США. Крім кінематографічних, британська академія також вручає нагороди в галузі телебачення і мистецтва для дітей.
Повний перелік переможців:
Звання почесного члена Британської кіноакадемії - Мартін Скорсезе
Нагорода за винятковий внесок у британський кінематограф - Джон Херт
Найкращий фільм - Артист (The Artist)
Найкращий британський фільм - «Шпигун, вийди геть!» (Tinker Tailor Soldier Spy)
Найкращий британський дебют сценариста, режисера або продюсера - «Тиранозавр» (Tyrannosaur)
Режисер - Мішель Хазанавічус, «Артист» (The Artist)
Документальний фільм - «Сенна» (Senna)
Оригінальний сценарій - «Артист» (The Artist)
Адаптований сценарій - «Шпигун, вийди геть!» (Tinker Tailor Soldier Spy)
Фільм не англійською мовою - «Шкіра, у якій я живу» (The Skin I Live In) Педро Альмодовара
Анімаційний фільм - «Ранго» (Rango)
Головна чоловіча роль - Жан Дюжарден, «Артист» (The Artist)
Головна жіноча роль - Меріл Стріп, «Залізна леді» (The Iron Lady)
Чоловіча роль другого плану - Крістофер Пламмер, «Початківці» (Beginners)
Жіноча роль другого плану - Октавія Спенсер, «Прислуга» (The Help)
Оригінальна музика - Людовік Бурс, «Артист» (The Artist)
Операторська робота - Гільйом Шиффман, «Артист» (The Artist)
Монтаж - «Сенна» (Senna)
Робота художників-постановників - «Хранитель часу» (Hugo)
Дизайн костюмів - «Артист» (The Artist)
Звук - «Хранитель часу» (Hugo)
Спеціальні візуальні ефекти - «Гаррі Поттер і Дари смерті. Частина 2» (Harry Potter And The Deathly Hallows - Part 2)
Грим і зачіски - «Залізна леді» (The Iron Lady)
Короткометражний анімаційний фільм - A Morning Stroll
Короткометражний фільм - Pitch Black Heist
Нагорода висхідної зірки - Адам Дікон (Adam Deacon)
«Детектор медіа»