Кібератака на режим Януковича

3 Лютого 2012
22727
3 Лютого 2012
10:32

Кібератака на режим Януковича

22727
Кібератака на режим Януковича

Усі IP-адреси, з яких проводяться блокування сайту Президента, передані до правоохоронних органів, заявляють в Держслужбі спецзв'язку і захисту інформації. Протягом двох діб невідомим вдалося вивести з ладу сайти Адміністрації Президента, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, та Партії регіонів, із перебоями працювали веб-ресурси Кабінету міністрів, Державної податкової служби та Національного банку. Українська влада вперше зіткнулася з таким видом спротиву. Хакерські атаки розпочалися після закриття файлообмінника EX.UA. Аргумент правоохоронців - боротьба з піратством ­- багатьом інтернеткористувачам здався непереконливим.

 

Після дводобової інтернет-війни між хакерами та адміністраторами сайтів державних установ стало відомо, що слідство відкликало вимогу про блокування домену EX.UA, однак кримінальну справу про порушення прав інтелектуальної власності продовжують розслідувати. Про це Радіо Свобода повідомила речниця Печерського райуправління київської міліції Наталя Стеценко.

 

«У межах розслідування кримінальної справи за фактом порушення авторських прав слідчий прийняв рішення про передчасність закриття сайту. Дирекції сайту направили лист із цією інформацію. Тепер він може відновити свою роботу», - сказала Стеценко.

 

Йдеться лише про розблокування інтернет-адреси сайту. Тим часом обладнання залишається заарештованим. Відтак, юристи, які захищають інтереси EX.UA, намагаються повернути вилученi пiд час обшукiв 200 серверiв.

 

На сайтах органів влади все одно нічого корисного немає - Оруджалієв

 

Утім, навряд чи розблокування домену EX.UA є наслідком кібератаки на сайти державних органів, вважає головний редактор сайту, присвяченого інтернет-бізнесу, AIN.UA Артур Оруджалієв.


«Показали, що в інтернеті багато людей, що інтернет нині сильний. Паралізували роботу та привернули увагу - це так. Але ж якби це відбувалося десь у Естонії чи Норвегії, де сайти державних відомств реально використовуються, а їхня зупинка паралізує галузі, бо там електронний уряд та інше. У нас там нічого корисного немає, і тими сайтами майже ніхто не користується. Відповідно, гадаю, матеріальних проблем це нікому на принесло», - припустив Оруджалієв.

 

Тим часом у Держслужбі спецзв'язку і захисту інформації повідомили, що IP-адреси, з яких проводиться блокування, передані до правоохоронних органів. У Держспецзв'язку додають, що такі дії мають ознаки правопорушення, передбаченого статтею 361 Кримінального кодексу України, яка передбачає ув'язнення терміном до 5 років.

 

Люди показали своє ставлення до режиму Януковича - Денисенко

 

Тож за віртуальну акцію протесту проти авторитарної влади її учасники можуть отримати цілком реальні терміни, відзначив у коментарі для Радіо Свобода політолог Денис Денисенко.

 

«Люди об'єдналися навколо ідеї і таким чином показали владі своє ставлення до неї. Адже участь брали не лише хакери, а й звичайні користувачі, які просто отримали інструкції - як це робити. Це перший такий удар по тому режиму, який створює Янукович. Спроба дуже вдала. Це позитивна річ, для мене, як для людини, яка живе у цій країні, яка показала владі, що не слід тиснути, бо протидія буває теж дуже сильною», - наголосив Денисенко.

 

31 січня правоохоронні органи закрили файлообмінник ЕХ.UA за порушення прав інтелектуальної власності. Користувачі, обурені припиненням роботи EX.UA, поширюють в соцмережах заклики атакувати сайти органів влади на знак протесту. У багатьох коментарях на Facebook містилися прямі вказівки до того, як взяти участь в DDoS-атаці через консоль. Крім того у ЗМІ з'явилася інформація про ідеї підключити до цієї діяльності хакерську групу Anonymous, що влаштувала атаки на сайти ФБР і Міністерства юстиції США.

 

Дмитро Баркар, «Радіо свобода»

Ілюстрація - «Радіо свобода» 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дмитро Баркар, «Радіо свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
22727
Читайте також
03.02.2012 11:21
Віталій Портников, «Радіо свобода»
9 830
03.02.2012 11:07
Артем Скоропадский, Валерий Калныш; Елена Черненко, «Коммерсантъ. Украина»
29 029
03.02.2012 11:04
Игорь Бурдыга, «Коммерсантъ. Украина»
33 082
03.02.2012 10:49
Олександр Купрієнко, «День»
23 454
02.02.2012 11:51
Юрко Космина, Евгений Кузьменко, obkom.net.ua
7 829
02.02.2012 11:32
Мустафа Найєм, «Українська правда»
27 133
02.02.2012 10:30
Дмитро Білаш, «Радіо свобода»
33 929
02.02.2012 10:10
Артем Біденко, «Блоги. Українська правда»
7 964
01.02.2012 13:11
Игорь Бурдыга, Александр Черновалов, «Коммерстантъ. Украина»
29 182
01.02.2012 10:44
Денис Олейников, «Блоги. Українська правда»
22 073
01.02.2012 09:28
Євген Шпитко, «Блоги. Українська правда»
20 184
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду