У Конкурсі матеріалів на тему журналістської етики визначено переможців (ФОТО)
У конкурсі матеріалів на тему журналістської етики переміг Володимир Торбіч, журналіст «Рівненського агентства журналістських розслідувань», за телепрограму «Медіакорупція» в рамках телепроекту «Четверта влада». Результати конкурсу були оголошені на урочистій церемонії сьогодні, 6 грудня.
Координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай вітає переможця конкурсу Володимира Торбіча
Друге місце посіла Галина Шевченко з міста Олександрівки Кіровоградської області з публікацією «"Університети" після... університету» в інтернет-виданні «Хайвей».
Галина Шевченко (друге місце)
На третьому місті опинилися одразу двоє конкурсантів - Володимир Павлів з публікацією «Медіа і мораль: дилеми публіциста» в інтернет-виданні «Детектор медіа» та Олександр Ворошилов з міста Берегова Закарпатської області зі статтями «Країна суцільного плагіату» і «Моя маленька інвестиція...» в інтернет-виданні «Голос Карпат».
Голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий, координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай, співробітник офісу координатора ОБСЄ в Україні Андрій Дзюбенко вітають Володимира Павліва з третім місцем
Олександр Ворошилов (третє місце) і Наталія Виговська (спеціальна премія)
Також організатори конкурсу вирішили відзначити спеціальними преміями ще двох фіналістів конкурсу - Наталію Виговську за публікацію «Журналистские драконы, этический кодекс и журналисты "от кутюр"» та Мар'яну П'єцух за матеріал «Незалежні медіа як перша влада: рецепт для України». Обидві конкурсні роботи були опубліковані на «Детектор медіа».
Володимир Мостовий, Любомир Копай і Андрій Дзюбенко вручають спеціальну премію Мар'яні П'єцух
Усі лауреати отримали сертифікати та грошові нагороди: за перше місце - 700 євро, за друге - 500 євро, за третє - по 300 євро, спеціальні премії - по 150 євро.
Як уже писала «Детектор медіа», конкурс на найкращий журналістський матеріал, що висвітлює питання журналістської відповідальності, професійної етики та саморегуляції, проводили координатор проектів ОБСЄ в Україні та Комісія з журналістської етики. Його метою було посилити дискусію в журналістському середовищі України щодо дотримання норм професійної етики, відповідальності українських журналістів, та ролі саморегулювання.
Роботи конкурсантів оцінювало журі, до якого увійшли члени Комісії з журналістської етики Сергій Штурхецький, Світлана Кабачинська та Валерій Іванов, головний редактор сайту Детектор медіа і заступник директора Могилянської школи журналістики Діана Дуцик, журналіст «Детектор медіа» Мар'яна Закусило і співробітник офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні Оксана Полюга.
Конкурс тривав півроку, за цей час було подано 26 публікацій від 23 журналістів. Як відзначив координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай, більшість учасників конкурсу - регіональні журналісти. «І це добре, адже саме в регіонах є певне нерозуміння того, що таке журналістська етика», - зауважив він.
Голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий і координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай (у центрі) зі співробітниками офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні Мар'яною Матковською та Андрієм Дзюбенком
Голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий, нагороджуючи переможців, повідомив, що приклади, які наводили у своїх матеріалах конкурсанти, будуть використані в посібнику з журналістської етики для вишів, які випускають журналістів. Таких навчальних закладів зараз в Україні 71, щороку їх закінчує понад 10 тис. випускників, але 80% із них не йдуть у журналістику. Разом з тим 60% співробітників журналістських колективів не є журналістами за дипломами, зазначив пан Мостовий.
Церемонією нагородження переможців конкурсу завершився проект «Сприяння підвищенню професійних стандартів і використання саморегулювання журналістами України», який виконував офіс координатора проектів ОБСЄ в Україні на запит Комісії з журналістської етики. У межах проекту були проведені чотири дводенні семінари (в Києві, Львові, Запоріжжі та Донецьку) для викладачів журналістики і місцевих журналістів.
«Детектор медіа»
Фото Павла Довганя