У Білорусі заборонили несанкціоновані флешмоби
У Білорусі свободу мирних зібрань регулюватимуть нові правила. Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закони про внесення поправок до законодавства про масові заходи і до законів, що зачіпають діяльність політичних партії і громадських організацій, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
За цією інформацією, проведення акцій, зокрема флешмобів, потребуватиме дозволу місцевої влади.
У ході розгляду документа в парламенті голова Ради Республіки (верхньої палати) Анатолій Рубінов назвав цей закон своєчасним: «Це своєчасний закон. Світом йде хвиля протестів. Влада цих країн змушена стріляти гумовими кулями, використовувати водомети, бити кийками. Чому? Бо не вжили заходів, не встановили порядок, як проводити масові заходи», - сказав він.
За словами голови МВС Анатолія Кулешова, при розробці законопроекту вивчалося аналогічне міжнародне законодавство. «Білоруський закон найбільш демократичний у порівнянні з тими, що діють у розвинених демократичних країнах», - сказав він.
З таким твердженням не погоджуються білоруські правозахисники. Вони заявляють, що поправки до закону «Про масові заходим порушують права громадян на мирні зібрання, гарантовані як Конституцією Білорусії, так і базовими нормами міжнародного права, вводять адміністративну відповідальність громадян за невинні дії і бездіяльність.
Крім того, набирають чинності поправки до законодавства, що регулює суспільно-політичну діяльність і передбачає кримінальне покарання за отримання закордонного фінансування для недержавних організацій в порушення законодавства Білорусі. Місцевим громадським організаціям забороняють зберігати кошти, дорогоцінні метали та інші цінності в банках та небанківських кредитно-фінансових організаціях, що знаходяться на території іноземних держав.
У ЄС та ОБСЄ закликали білоруську владу не підписувати ці закони, позаяк вони ще більше обмежать фундаментальні права на свободу зборів і асоціацій в Білорусії.
Нагадамо, у Білорусі набули популярності мовчазні акції протесту, організовані через соціальні мережі. Їх учасники виходили на площі і мовчки аплодували.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ