З часу прийняття закону про доступ до публічної інформації отримано понад 6 тис. запитів

19 Жовтня 2011
7795
19 Жовтня 2011
15:45

З часу прийняття закону про доступ до публічної інформації отримано понад 6 тис. запитів

7795
Держкомтелерадіо планує розробити порядок розгляду скарг громадян на порушення законодавства у сфері доступу до публічної інформації
З часу прийняття закону про доступ до публічної інформації отримано понад 6 тис. запитів

З моменту прийняття закону «Про доступ до публічної інформації» до міністерств та відомств надійшло понад 6 тис. запитів, переважна більшість із яких надіслані представниками ЗМІ. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики Державного комітету телебачення і радіомовлення Богдан Червак під час колегії Держкомтелерадіо, уточнивши, що майже всі запити були задоволені, передає «Укрінформ».

 

За його словами, Держкомтелерадіо провело значну роботу щодо створення умов для реалізації права кожного на доступ до публічної інформації. Зокрема, забезпечено приведення деяких законодавчих актів у відповідність до законів «Про інформацію» та «Про досуп до публічної інформації», налагоджено моніторинг виконання закону органами виконавчої влади та моніторинг судових рішень у цих питаннях. Крім того, Держкомтелерадіо розроблено зразки форми, порядок запитів на інформацію та розмір плати за копіювання або друк документів, що надаються за запитом, а також підготовлено службове приміщення для роботи запитувачів із документами, які містять публічну інформацію.

 

«Спільно з громадськими організаціями нами також розроблено Методичні рекомендації щодо практичного впровадження закону про доступ до публічної інформації. До роботи залучалися кращі експерти країни, які укладали рекомендації згідно з європейськими стандартами», - додав пан Червак.

 

Водночас голова комітету Олександр Курдінович зазначив, що нагальним питанням сьогодні є розроблення порядку розгляду скарг громадян щодо порушення законодавства у сфері доступу до публічної інформації. Також він наголосив, що і надалі треба проводити разом з ОДА роз'яснювальну роботу серед органів місцевого самоврядування щодо виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», повідомляє сайт Держкомтелерадіо.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7795
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду