Редакційна політика
В історії сучасної української журналістики є чимало прикладів використання ЗМІ владою. Часи змінилися, але проблема залежності ЗМІ залишилася. Щоправда, сьогодні вона має дещо інші характерні ознаки, тому що на першому місці - проблема співіснування власників ЗМІ і журналістів. Адже нерідко саме власники через топ-менеджерів диктують журналістам „правила гри”, які нічого спільного не мають з поняттями свободи слова, з обов’язком журналістів надавати і правом читачів та телеглядачів отримувати об’єктивну, збалансовану інформацію. Оскільки переважна кількість редакцій не має затвердженого документу, який би визначав вимоги щодо підготовки інформаційного продукту і регулював належним чином трудові спори, журналісту досить важко захистити свої права.
Як змінити відносини у трикутнику влада-журналіст-власник ЗМІ? Медіа-експерти, відповідаючи на це питання, пропонують запроваджувати „Редакційні угоди” у окремих редакціях ЗМІ.
Читачі «ТК» мають можливість ознайомитися з матеріалами, підготовленими в рамках проекту "Впровадження регулюваня редакційної політики у друкованих та електронних (радіо та телебачення) ЗМІ України", що здійснюється ГО «Детектор медіа» спільно з Незалежною медіапрофспілкою України.
В основу проекту лягла ідея впровадження в практику діяльності вітчизняних ЗМІ „Редакційних угод”. В його рамках буде проведено 5 тренінгів у п’яти пілотних регіонах - Харкові, Львові, Запоріжжі, Рівному та Чернівцях, учасниками яких стануть близько 125 журналістів із редакцій зацікавлених видань.
Матеріали для тренінгів підготували українські експерти разом з колегами з Національної спілки журналістів Великобританії та Ірландії
Для того, щоб кожний бажаючий журналіст мав змогу оприлюднити свою думку стосовно впровадження „Редакційних угод”, планується проведення низки онлайн -дискусій та конференцій. До участі в них залучатимуться топ-менеджери ЗМІ, представники відповідних державних органів (Національна рада з питань телебачення і радіомовлення), медіа-юристи, медіа-експерти, представники громадських організацій та інші авторитетні спеціалісти.
Довгостроковий вплив даного проекту забезпечений ще й тим, що його результатами зможе скористатися набагато більша кількість журналістів та редакцій ЗМІ, ніж були присутні на тренінгах, оскільки всі механізми та методи будуть викладені у методичному посібнику.
Проект здійснюється за підтримки Посольства Великобританії в Україні.