Роман Балаян іде з посади голови Експертної комісії Держкіно

24 Вересня 2011
12229
24 Вересня 2011
15:51

Роман Балаян іде з посади голови Експертної комісії Держкіно

12229
Роман Балаян іде з посади голови Експертної комісії Держкіно

Голова Експерної комісії Державного агентства з питань кіно Роман Балаян прийняв рішення скласти повноваження. Про це він заявив в інтерв`ю газеті «День».

 

Причина, за словами режисера,  -  чутки і звинувачення членів комісії у корумпованому проведенні пітчингу Держкіно. Нагааємо, сім членів експертної комісії водночас виступали учасниками пітчинга.

 

«Мені здається, що все відбувалося об’єктивно, але довкола пітчинга після оголошених результатів почалася якась нездорова метушня, звинувачення мало не в корупції, оскільки в комісії були люди, які подавали свої проекти. До речі, їхні оцінки за ці проекти не зараховувалися. Але через різні чутки я прийняв рішення: оскільки моє ім’я мелькотіло в цьому галасі, то я, голова цієї комісії, через газету "День" оголошую, що виходжу з її складу. Там є багато гідних людей, скажімо, ті ж Володя Войтенко і Алік Шпилюк, які могли б очолити цю комісію. Тим паче, вони багато дивляться хороших фільмів як наших, так і зарубіжних. І їм є що і з чим порівнювати. Заявляючи про свій відхід, хочу підкреслити, що у мене немає жодних претензій ні до пані Копилової, ні до членів комісії. Я навіть хочу вибачитися перед ними всіма, що ухвалив таке рішення», - сказав Роман Балаян.

 

Раніше у коментарях ТК голова Держкіно наголосила, що експерти, які подавали на конкурс свій кінопроект (продюсери, режисери), не оцінювали інших проектів своєї сесії (не заповнювали карток оцінювання, не виставляли балів оцінювання) і не брали участі в підсумковому обговоренні цих проектів, що відбувалося у закритому режимі. «Навряд чи вони мали ширші можливості, окрім власного фахового рівня і рівня підготовки своїх кінопроектів. А залучати професіоналів до оцінювання, наприклад, дебютних стрічок, де їхня думка є унікальною і важливою - цілком логічно. Ще хочу зауважити, що світ кіномистецтва тісний, всі знають один одного, знають, хто чого вартий. І більшість представників творчих професій давно мають власне ім'я і авторитет серед колег - незалежно від того, є вони членами Експертної ради Держкіно чи ні», - сказала Катерина Копилова.

 

Коментуючи інформацію окремих ЗМІ щодо того, що експерти-конкурсанти мали можливість впливати на оцінку інших проектів не тільки ставили питання, але і лишалися в залі під час обговорення, голова Держкіно підкреслила: «Під час презентації проекту всі присутні члени експертної ради могли ставити запитання, але брати участь у закритому підсумковому обговоренні з оцінюванням (що відбувалося після закінчення сесії дня) експерти-конкурсанти не мали права. Те ж стосується і зауваження журналістів щодо того, що не всі експерти читали подані на конкурс сценарії. Більшість експертів, присутніх на пітчінг-сесіях, були добре ознайомлені з кінопроектами, всі мали змогу без перешкод читати матеріал, незважаючи на його великі обсяги та дуже щільний графік проведення конкурсу. Вимагати ж від Романа Гургеновича Балаяна стовідсоткового прочитання всіх сценаріїв, мабуть, не варто, оскільки він видатний режисер і здатен оцінити талант учасника, його перспективи за своїми критеріями». 

 

Нагадаємо, відбір фільмів для державного фінансування у форматі публічної презентації - пітчингу - цього року було впроваджено вперше. Цей крок Держкіно експерти кіногалузі назвали позитивною зміною, перевагою якої є прозорий відбір. Під час пітчингу Експертна комісія розглянула 113 кінопоектів. За підсумками другого туру конкурсу до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2011-2012 роки рекомендовано включити 37 кінопроектів.На їх реалізацію цього року поанують виділити 70 млн грн цього року та ще 80 млн - 2012-го.

 

«Детектор медіа».  

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12229
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду