Більше половини українців нічого не знають про закон про доступ до публічної інформації

13 Вересня 2011
12092
13 Вересня 2011
14:30

Більше половини українців нічого не знають про закон про доступ до публічної інформації

12092
Виборці Партії регіонів, на відміну від прихильників БЮТ і «Свободи», мало відчувають потребу у запитах до органів влади
Більше половини українців нічого не знають про закон про доступ до публічної інформації

Більше половини населення (52%) нічого не знають про те, що в Україні був ухвалений Закон «Про доступ до публічної інформації». Ще 36,5%  «щось про це чули, але не знають достеменно», і лише 11% знають про його основні положення.

 

Найменше знають про цей закон на Півдні (64%), особливо ж - у Криму (88%).

 

Про це свідчить дослідження, проведене  Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова з 10  по 17 серпня 2011 року.

 

«Лише незначна частина населення ­ (13%) хоч колись надсилали запити до органів влади та інших державних організацій про надання якоїсь інформації. І лише трохи більше третини (36,5%) тих, хто надсилав запити, отримали відповіді по суті, майже половина (45,5%) відповіді на свої запити отримали, але то були відписки, а 18% взагалі ніякої відповіді не отримали», - йдеться у прес-релізі Фонду «Демократичні ініціативи».

 

Опитування виявило, що головна причина того, що громадяни не надсилали запитів про надання інформації до органів влади, - це те, що вони не відчували у цьому потреби (62%). Проте 23% не надсилали запити тому, що й не сподівалися отримати потрібної відповіді.

 

«Майже половина населення (48%) доволі скептично ставиться до можливості закону про доступ до інформації зробити владу прозорішою і менш корумпованою, вважаючи, що цей Закон нічого не змінить. А 21% налаштовані дещо більш оптимістично, вважаючи, що цей Закон дасть певний позитивний вплив, хоч і не надто істотний», - свідчать результати опитування.

 

Дослідження показало, що лише 3% населення вже скористалися законом і надіслали до державних інстанцій запити про інформацію (з них 1,4% вже отримали відповіді, решта ще чекає), ще 8% збираються це зробити. А от 78% населення запитів не надсилали і не збираються.

 

Готовність надсилати запити до органів влади виявилася мало залежною від віку, статі, рівня освіти. Найбільше запитів надіслали та збираються надіслати мешканці Півдня (21%), найменше - Сходу (6%).

 

«У більшості тих, хто не збирається надсилати запити,  просто немає такої потреби (56%), 13% не вірять, що їм нададуть потрібну інформацію, 3% не знають, як це зробити, а 23% взагалі не довіряють цій владі.  Причини небажання надсилати запити на інформацію істотно залежать від політичних уподобань громадян. Виборці Партії регіонів найменше відчувають потребу у таких запитах (69%). А для значної частини  виборців істотним мотивом, що це надсилати запити до органів влади слугує те, що вони опозиційних політичних сил не надсилатимуть  запити через те, що не відчувають довіру до цієї влади: серед виборців БЮТ ця причина є основною для  35%, «Свободи» - для 30%, Фронту Змін - для 26%», - йдеться в повідомленні прес-служби.

 

Під час дослідження було опитано 2007  респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.. Опитування здійснювалося у 132  населених пунктах (із них 74 міських та 58 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Опитування профінансовано проектом  UNITER.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12092
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду