Нацрада затвердила нову систему аудіовізуальних позначок і відправила її на реєстрацію до Мін’юсту

7 Липня 2011
17423
7 Липня 2011
11:37

Нацрада затвердила нову систему аудіовізуальних позначок і відправила її на реєстрацію до Мін’юсту

17423
Зелене коло, жовтий трикутник, червоний квадрат
Нацрада затвердила нову систему аудіовізуальних позначок і відправила її на реєстрацію до Мін’юсту

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення затвердила систему аудіовізуальних позначок класифікації кіно відеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Рішення прийняте на засіданні 6 липня. Тепер цей документ буде направлений на реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 

Новий документ, як і попередній, передбачає поділ кіновідеопродукції на три категорії, залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Її показ по телебаченню має супроводжуватися відповідними візуальними позначками:

 

 

«Але ми більш розширили трактування аудиторії та визначили час, коли можна транслювати відповідну продукцію», - зазначила на брифінгу перший заступник голови Нацради Оксана Головатенко.

 

І категорія (зелене коло) стосується фільмів класифікації «ДА» та «ЗА» Мінкульту. Фільми цієї категорії розраховані на глядачів будь-якого віку, в тому числі і на дітей. Допускається естезована демонстрація оголеного тіла, орієнтована на зразки високого мистецтва.

 

ІІ категорія (жовтий трикутник) - стосується фільмів, переглядати які дітям рекомендується спільно з батьками або з дозволу батьків та опікунів. Прирівнюється до фільмів класифікації «14» та «16» Мінкульту. Фільми цієї категорії можуть мати сцени з обмеженим ступенем насильства та жорстокості (бійки, застосування зброї без надмірного кровопролиття, нещасні випадки та катастрофи). У цих фільмах допустимі епізодичні зображення оголеного тіла, сцен закоханості без сексуальної поведінки, а також використання грубих слів та ненормативної лексики, якщо вона підкреслює належність персонажів до певних прошарків суспільства, присутня в оригіналі за задумом режисера і продиктована розвитком сюжету. Можуть порушуватися проблеми нетрадиційних сексуальних відносин - за умови, якщо вони вирішуються коректно і тільки на вербальному рівні.

 

ІІІ категорія (червоний квадрат) - охоплює фільми, що рекомендуються тільки для дорослих. Фільми цієї категорії прирівнюються до фільмів класифікації «18» та «Х21» Мінкульту. До цієї категорії належать фільми таких жанрів, як бойовики, трилери, містика, специфічними атрибутами яких є сцени насильства, жорстокості, показ жахливого (часом патологічного) натуралізму. У фільмах цієї категорії можуть мати місце художньо виправдані епізоди надмірного насильства, в тому числі сексуального, зображення катастроф і жахів, відвертої оголеності, імітації сексуальних актів, вживання непристойної мови тощо.

 

Фільми категорії «14» (жовтий трикутник) можна транслювати з 18 години до 6 ранку;

«16» (жовтий трикутник) - з 21 години до 6 ранку;

«18» (червоний квадрат)- з 23 години до 6 ранку;

«Х21» (червоний квадрат) - з 00 годин до 6 ранку.

 

При цьому заборонено рекламне анонсування продукції, яка має обмеження глядацької аудиторії, в телеефірі з 6 ранку до 22 години щодоби.

 

Єдиний розмір візуальних позначок повинен становити: висота чи діаметр позначки - 5% від висоти кадру телевізійного зображення, або 31 рядок телевізійного растру. Візуальна позначка повинна бути суцільно зафарбована.

 

Продукція, що належить до І категорії, супроводжується зеленим колом протягом перших трьох хвилин трансляції. А під час трансляції продукції ІІ та ІІІ категорії позначка має постійно знаходитися у правому нижньому куті. Також телекомпанії зобов'язані подавати візуальні позначки категорії ІІ (трикутник) та ІІІ (квадрат) в друкованих програмах своїх передач.

 

Ухвалюючи документ, регуляторний орган не врахував пропозицію Індустріального телевізійного комітету, який зазначав, що Національна рада не має повноважень приймати таке рішення. Однак, на думку Нацради, вона має такі повноваження, тому відправила регуляторний акт на реєстрацію до Мін'юсту.

 

Нагадаємо, що Нацрада розробила систему аудіовізуальних позначок ще у 2003 році, згодом у 2006 році вносила до неї зміни. Однак документ не проходив процедуру реєстрації як регуляторний акт.

 

Зазначимо, що Мін'юст досі не зареєстрував регуляторні акти, прийняті Нацрадою за останній час (інструкція про порядок здійснення перевірок, правила ведення мовлення в дні скорботи, положення про скасування санкції «оголошення попередження»). У Нацраді відстрочку реєстрації пояснюють реорганізацією міністерства.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17423
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду