Україна ввійде до регіональної мережі з саморегуляції ЗМІ

11 Червня 2011
5146
11 Червня 2011
10:26

Україна ввійде до регіональної мережі з саморегуляції ЗМІ

5146
Шість країн пострадянського простору вирішили створити мережу з саморегуляції ЗМІ
Україна ввійде до регіональної мережі з саморегуляції ЗМІ

Держава повинна якомога менше втручатися в саморегуляцію ЗМІ, ці функції мають узяти на себе самі журналісти. Про це йшлося на регіональній зустрічі з питань саморегуляції ЗМІ, яка відбулася в Кишиневі (Молдова) 9-10 червня 2011 року, в якій узяли участь представники шести країн: Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії та України. Від нашої країни в заході взяли участь Володимир Мостовий, Михайло Батіг і Сергій Гузь (Комісія з журналістської етики), Світлана Остапа («Детектор медіа»).

 

Доповідачі з кожної країни представили ситуацію щодо дотримання журналістської етики, «допомогу» держави у формування відповідальної журналістики.

 

Заслухавши доповіді про те, на якому етапі в цих країнах перебуває саморегуляція, та розглянувши досвід роботи двох наявних мереж (скандинавської та європейської), учасники вирішили, що необхіднто створити регіональну соціальну мережу саморегулюючих організацій.

 

Наразі від кожної з шести країн обрали представника до робочої групи з підготовки такої мережі. Україну в робочій групі представлятиме Сергій Гузь. Очолив групу секретар Ради преси Молдови Петру Маковей. Учасники групи займуться підготовкою проектів необхідних документів та мають визначитися щодо форми і наповнення сайту мережі, яку згодом, можливо, зареєструють як окрему юрособу. Що ж до адміністративного апарату мережі, то його вирішено робити мінімальним, приміром, увести посаду виконавчого секретаря, працю якого перші кілька років зможе оплачувати Рада Європи.

 

Робоча група повинна напрацювати конкретні пропозиції до жовтня 2011 року й ухвалити остаточне рішення на конференції Європейського альянсу незалежних рад з питань преси в Москві.

 

Регіональну зустріч проведено за сприяння Ради Європи та Ради преси Молдови. В її роботі взяли участь Іван Ніколчев (відділ з питань медіа Ради Європи), Улві Ахунду (керівник Офісу Ради Європи в Кишиневі), Дафні Коен (секретар Європейського альянсу незалежних рад з питань преси AIPCE), Жакоб Моллерул (президент Організації ньюзомбудсменів ONO) та інші.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5146
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду