IFAK: 35% курців підтримують заборону реклами цигарок в Україні

7 Червня 2011
0
4245
7 Червня 2011
15:21

IFAK: 35% курців підтримують заборону реклами цигарок в Україні

0
4245
IFAK: 35% курців підтримують заборону реклами цигарок в Україні

44% опитаних українців висловлюються за повну заборону тютюнової реклами. 35% прихильників заборони - це курці. Такі дані моніторингового дослідження представив Український офіс міжнародного агентства IFAK 7 червня під час прес-конференції в агенції «Інтерфакс-Україна».

 

6% респондентів сказали, що «розміщення реклами сигарет не можна заборонити, так як це легальний продукт». Також 47% опитаних підтримують ідею збереження існуючих заборон реклами тютюну.

 

У якості можливих місць розміщення реклами тютюнових виробів респонденти називають «місця безпосереднього контакту зі споживачами»: 72% опитаних вважають, що рекламу можна розміщувати у місцях продажу. 49% готові бачити рекламу на пачках цигарок, 47% - у місцях для куріння.

 

За словами генерального директора IFAK Україна Сергія Говорухи, 68% респондентів вважають, що курці мають право отримувати інформацію про бренди/продукти на ринку тютюнових виробів.

 

Найменше хочуть бачити рекламу цигарок в інтернеті - лише 15%. Водночас 79% респондентів відповіли, що не дозволили б таку рекламу в інтернеті.

 

На запитання «Чи бачили/чули ви рекламу тютюнових виробів за останній місяць?», 33% респондентів відповіли «так», а 61% повідомили, що не бачили/не чули тютюнової реклами. При цьому у респондентів не уточнювали, який саме вид реклами мається на увазі (пряма чи непряма реклама, вуличні промо-акції, спонсорство, інтернет-банери тощо). «Ми запитували у респондентів про рекламу в цілому», - уточнив Сергій Говоруха.

 

Дослідження «Сприйняття українцями рекламних заборон» у рамках проекту «5 фактів про українців» було здійснено 4-15 травня 2011 року і стосувалося трьох ринків, які підпадають під «жорстке регулювання», - алкоголю, фармацевтичних препаратів і тютюнової продукції. Дослідження IFAK проводилось методом особистого інтерв'ю, вибірка склала 1800 респондентів і репрезентує доросле населення міст України з численністю 50 тис. і більше, віком 18-55 років.

 

Як писала ТК, 70% українців 2010 року висловилися за повну заборону реклами тютюну (згідно з даними Глобального опитування дорослих щодо тютюну (GATS), виконане Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я).

 

Нагадаємо, 15 березня 2006 року Україна ратифікувала рамкову конвенцію Всесвітньої організації з охорони здоров'я із боротьби проти тютюну (Закон України № 3534-IV), що набула чинності для України 4 вересня 2006 року. Згідно з нею наша країна має ввести повну заборону на всі форми реклами, стимулювання продажу та спонсорства тютюнових виробів протягом п'яти років після набуття чинності Конвенцією, тобто не пізніше ніж 4 вересня 2011 року.

 

24 вересня 2009 року 13 народних депутатів, які представляють майже всі фракції парламенту, зареєстрували законопроект №5164 про повну заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів. Проект було ухвалено в першому читанні 30 листопада 2010 року 303 народними депутатами. Наразі документ доопрацьовує робоча група при Комітеті з питань свободи слова та інформації.

 

Олена Дуб, для «Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
4245
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду