Охоронця УДО покарали за перешкоджання у зйомках кореспонденту «Української правди»
В Управлінні державної охорони України проведели службову перевірку щодо обставин непорозуміння між журналістами інтернет-видання «Українська Правда» та військовослужбовцем УДО України. Нагадаємо, 12 квітня 2011 року під час офіційного візиту Голови уряду РФ Володимира Путіна в Україну УДО на перетині вулиць Шовковичної і Лютеранської в Києві перешкоджав журналістам знімати проїзд кортежу, який виїжджав із воріт Адміністрації президента. Зокрема, службовець виривав камеру в журналіста «Української правди», пояснюючи це тим, що проїзд кортежу заборонено знімати.
Як зазначають в УДО, встановлено, що військовослужбовець дотримувався вимог в рамках поставленого завдання на інструктажі: «Співробітник УДО України попереджав журналістів видання про введення особливого режиму охоронного заходу. Водночас, спілкуючись з журналістами, розмову вів не етично, порушивши вимоги п. 5 статті 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України (а саме обов’язок поводитися з гідністю і честю) та допустив формування негативного іміджу Управління державної охорони України».
За результатами службової перевірки на військовослужбовця наклали дисциплінарне стягнення. З особовим складом проведено «додаткові заняття щодо чіткого порядку дій оперативних нарядів у ході здійснення охоронних заходів».
Разом з тим, представники УДО нагадує, що стосовно фото- і відеозйомки іноземних делегацій здійснює особливий режим із забезпечення безпеки: «При нагоді УДО України звертає увагу працівників мас-медіа на те, що у сфері відповідальності правоохоронного органу спеціального призначення знаходиться і забезпечення безпеки глав іноземних держав, парламентів та урядів, керівників міжнародних організацій, які прибувають в Україну чи перебувають на її території з офіційними візитами. Особливі заходи безпеки під час візиту високих гостей держави пов’язані, в тому числі, із посиленням терористичних загроз в їх адресу. Тому УДО України здійснює особливий режим із забезпечення безпеки делегацій, зокрема це стосується здійснення фото- і відеозйомкиохороняємих персон та маршрутів їхнього пересування».
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ