Литвин хоче притягти до суду «Обозреватель», «Сегодня» і УНІАН
Голова Верховної Ради Володимир Литвин просить суд долучити інтернет-видання «Обозреватель», газету «Сегодня» та агентство УНІАН як співвідповідачів за його цивільним позовом про захист честі, гідності та ділової репутації до екс-майора Управління державної охорони Миколи Мельниченка Про це повідомляє УНІАН.
За словами Миколи Мельниченка, відповідне клопотання від Литвина було подано його представниками під час сьогоднішнього засідання Васильківського районного суду Київської області, який розглядає позов.
Як сказали в ході судового засідання представники спікера, вказані видання є серед тих 310 українських ЗМІ, які неодноразово розповсюджували слова екс-охоронця Кучми про те, що спікер українського парламенту є «підбурювачем щодо вбивства журналіста Георгія Гонгадзе», розповів Мельниченко УНІАНу.
«Як зазначається у клопотанні, сайт "Обозреватель", газета "Сегодня" і УНІАН за рішенням суду долучені як співвідповідачі за те, що розповсюджували начебто наклепницьку інформацію щодо Володимира Литвина», - сказав Мельниченко.
За його словами, він у ході судового засідання був проти задоволення клопотання, оскільки «за все, що я сказав, я сам у змозі відповісти. Але процесуально суд зобов'язаний був прийняти це клопотання».
Коментуючи такий перебіг подій, Мельниченко висловив переконання, що такі дії з боку Литвина є нічим іншим як спробою притягнути до відповідальності ті видання, в яких немає цензури.
«Це свідчить про намагання зробити показову для інших ЗМІ розправу, щоб у подальшому не намагалися б критикувати чинного спікера», - сказав Мельниченко. Також він зауважив, що Литвин просить суд зобов'язати автора висловлювань провести прес-конференцію, на якій публічно вибачитися перед ним за висловлене. При цьому, як підкреслив Мельниченко, Литвин надав суду текст вибачення, який той має оголосити.
У контексті сказаного екс-майор зазначив, що наразі в судовому засіданні оголошено перерву до 11.00 14 червня.
Нагадаємо, наприкінці березня 2011 року голова Верховної Ради Володимир Литвин повторно звернувся до суду з позовом до Миколи Мельниченка про захист честі, гідності і відшкодування моральної шкоди.
Головний редактор газети «Сегодня» Ігор Гужва у коментарі «Телекриитці» зазначив, що оскільки наразі рішення суду щодо цього клопотання ще немає, то в подальшому може бути декілька варіантів подій. «Перший. Якщо позивача хтось образив в інтерв'ю у газеті, то він подає заяву до суду на відповідача і газету, щоб потім зобов'язати її розмістити спростування відповідно до рішення суду. У цьому випадку ми не є стороною конфлікту між Мельниченком і Литвиним, ми просто надавали слово і Мельниченку, і Литвину, і Кучмі, і іншим політикам. Якщо суд зобов'яже нас опублікувати спростування Мельниченком його ж слів, то ми це виконаємо. Але якщо суд притягне нас до відповідальності за те, що ми розповсюджували цю інформацію, як розповсюджувача недостовірної інформації, то це неправильно. Ми не є стороною конфлікту. Політики мають через суд вирішувати між собою проблеми і не втягувати в це ЗМІ», - сказав Ігор Гужва.
Позиція «Обозревателя» буде відома завтра, 2 червня. Про це ТК повідомив головний редактор «Обозревателя» Анатолій Яворський.
Головний редактор УНІАНу Олександр Харченко у коментарі ТК зазначив, що всі крапки на «і» може розставити тільки суд. «Мельниченко є серйозним ньюзмейкером в нашій країні, людиною, яка вплинула на історію України своїми діями. Ми не можемо ігнорувати його позицію і заяви. Мельниченко надав багато доказових речей, і ми не можемо не оприлюднювати його слова, оскільки вважаємо цю інформацію суспільно важливою. А Литвин, звичайно, має право розцінювати цю інформацію як недостовірну і подавати до суду. Сподіваюсь, суд ухвалить справедливе рішення», - сказав він.
«Детектор медіа»