Табачник не задоволений журналістською освітою в Україні
Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник вважає, що нині якість освіти в багатьох вишах є незадовільною, зокрема при підготовці журналістів. Про це він сказав в інтерв'ю «Инвестгазете».
«Підготовка журналістів навіть у таких провідних навчальних центрах, як КНУ ім. Шевченка і Львівський університет ім. Івана Франко, перебуває на низькому рівні - вони вчать якоїсь абстрактної журналістики, без конкретної прив'язки», - сказав міністр.
Пан Табачник погодився з реплікою журналістки про те, що редакції ЗМІ воліють не брати на роботу випускників журналістських факультетів, оскільки вони практично не вміють писати, і навів свій приклад: «Нещодавно ми спілкувалися з відомим роботодавцем у медіасфері, президентом медіахолдингу УМХ Борисом Ложкіним. Він навів цікавий приклад: розповів, що запросив на стажування у ряд своїх газет півтора десятки студентів старших курсів. Дві третини з них навчалися в Інституті журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, ще третина - у приватному університеті. Виявилося, що за результатами практики жодне з видань не змогло запропонувати роботу жодному з 12 студентів КНУ, зате з практикантів маленького приватного вишу понад половина підійшли за кваліфікацією й отримали такі запрошення».
Також в інтерв'ю Дмитро Табачник висловив думку, що для забезпечення освітніх потреб населення України достатньо 90 вищих навчальних закладів, а не 900.
Як розповідав в інтерв'ю MediaSapiens голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий, в Україні 71 вищий навчальний заклад має ліцензію на випуск журналістів. За інформацією ОБСЄ, щороку в нашій країні за спеціальністю «Журналістика» випускаються 10 300 осіб.
«Детектор медіа»