Спецкора каналу «Дождь» депортують з Білорусі за інтерв’ю з опозиційною журналісткою

31 Травня 2011
5461
31 Травня 2011
12:07

Спецкора каналу «Дождь» депортують з Білорусі за інтерв’ю з опозиційною журналісткою

5461
Спецкора каналу «Дождь» депортують з Білорусі за інтерв’ю з опозиційною журналісткою

У Мінську міліція затримала спеціального кореспондента телеканалу «Дождь» Родіона Мариничева. Це сталося відразу після інтерв'ю з журналісткою Іриною Халип, дружиною колишнього кандидата у президенти Білорусі Андрія Саннікова. Про це повідомляє канал «Дождь».

 

Працівники міліції відібрали у пана Мариневича камеру і відформатували карту пам'яті, видаливши запис інтерв'ю. Протягом доби він має залишити країну, після чого йому на п'ять років заборонено в'їжджати до Білорусі.

 

«Відбулося те, до чого я був морально готовий, хоча сподівався, що цього не відбудеться. Я записав інтерв'ю з Віталієм Ромашевським, потім приїхав в парк Горького в центрі Мінська для того, щоб зустрітися з Іриною Халип. Ми зустрілися, записали з нею велике, чудове інтерв'ю. І як тільки ми з нею розійшлися, буквально на виході із парку Горького до мене підійшли міліціонери і попросили показати сумку. У мене в руках камера, обладнання і в руках я тримаю штатив... Мій недогляд, мабуть, був у тому, що в паспорті лежало посвідчення , хоча, з іншого боку, я його взяв, тому що працюю на телеканалі "Дождь"», - розповів журналіст.

 

За словами Родіона Мариничева, міліціонери попросили в нього акредитацію. У нього її не було, оскільки він приїхав до Білорусі знімати приватних осіб за особистою домовленістю. Після цього правоохоронці попросили кореспондента пройти у відділку міліції, повідомивши, що перевіряють усіх з великими сумками у дитячому парку після вибухів у мінському метро.

 

«Але коли я приїхав, вони змусили мене вивернути кишені, і побачили у мене папірець, на якому були написані контакти всіх-всіх опозиціонерів, з якими я зустрічався. Звичайно, після цього вони зрозуміли, навіщо я приїхав, хоча їм я в цьому не зізнався. За офіційною версією, я їм сказав, що приїхав, щоб зробити матеріали про білоруську літературу, тому що вчора я записав білоруських літераторів», - зазначив пан Мариничев.

 

Родіона Мариничева протримали у відділку протягом трьох годин, тепер його депортують і на п'ять років заборонять в'їжджати в Білорусь. «Найбільш образливо, що вони тихо стерли усі записи, у мене лишилися тільки записи на прихованій камері, де я знімав черги в обмінниках і деякі коментарі людей - їх дуже мало - і полиці магазинів», - сказав журналіст. Наразі кореспондент намагається відновити стерті дані.

 

Нагадаємо, 27 травня президент Білорусі Олександр Лукашенко в ефірі державного телебачення заявив, що обурений ситуацією навколо діяльності ЗМІ в країні. Він додав, що «найбільше істерії в російських засобах масової інформації». Лукашенко висловив намір заборонити діяльність частини російських ЗМІ у Білорусі.

 

16 травня Мінський суд засудив журналістку «Новой газеты» Ірину Халип до двох років позбавлення волі з відстрочкою на два роки. Разом з нею засуджено ще двох опозиціонерів: Павла Северинця і Сергія Марцелова. Всіх звинуватили в участі у групових діях, які грубо порушують громадський порядок. Звинувачення висунули в рамках кримінальної справи про масові заворушення в Мінську 19 грудня 2010. 14 травня чоловіка Ірини Халип Андрія Саннікова суд засудив до п'яти років позбавлення волі в колонії посиленого режиму.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5461
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду