Спецкора каналу «Дождь» депортують з Білорусі за інтерв’ю з опозиційною журналісткою
У Мінську міліція затримала спеціального кореспондента телеканалу «Дождь» Родіона Мариничева. Це сталося відразу після інтерв'ю з журналісткою Іриною Халип, дружиною колишнього кандидата у президенти Білорусі Андрія Саннікова. Про це повідомляє канал «Дождь».
Працівники міліції відібрали у пана Мариневича камеру і відформатували карту пам'яті, видаливши запис інтерв'ю. Протягом доби він має залишити країну, після чого йому на п'ять років заборонено в'їжджати до Білорусі.
«Відбулося те, до чого я був морально готовий, хоча сподівався, що цього не відбудеться. Я записав інтерв'ю з Віталієм Ромашевським, потім приїхав в парк Горького в центрі Мінська для того, щоб зустрітися з Іриною Халип. Ми зустрілися, записали з нею велике, чудове інтерв'ю. І як тільки ми з нею розійшлися, буквально на виході із парку Горького до мене підійшли міліціонери і попросили показати сумку. У мене в руках камера, обладнання і в руках я тримаю штатив... Мій недогляд, мабуть, був у тому, що в паспорті лежало посвідчення , хоча, з іншого боку, я його взяв, тому що працюю на телеканалі "Дождь"», - розповів журналіст.
За словами Родіона Мариничева, міліціонери попросили в нього акредитацію. У нього її не було, оскільки він приїхав до Білорусі знімати приватних осіб за особистою домовленістю. Після цього правоохоронці попросили кореспондента пройти у відділку міліції, повідомивши, що перевіряють усіх з великими сумками у дитячому парку після вибухів у мінському метро.
«Але коли я приїхав, вони змусили мене вивернути кишені, і побачили у мене папірець, на якому були написані контакти всіх-всіх опозиціонерів, з якими я зустрічався. Звичайно, після цього вони зрозуміли, навіщо я приїхав, хоча їм я в цьому не зізнався. За офіційною версією, я їм сказав, що приїхав, щоб зробити матеріали про білоруську літературу, тому що вчора я записав білоруських літераторів», - зазначив пан Мариничев.
Родіона Мариничева протримали у відділку протягом трьох годин, тепер його депортують і на п'ять років заборонять в'їжджати в Білорусь. «Найбільш образливо, що вони тихо стерли усі записи, у мене лишилися тільки записи на прихованій камері, де я знімав черги в обмінниках і деякі коментарі людей - їх дуже мало - і полиці магазинів», - сказав журналіст. Наразі кореспондент намагається відновити стерті дані.
Нагадаємо, 27 травня президент Білорусі Олександр Лукашенко в ефірі державного телебачення заявив, що обурений ситуацією навколо діяльності ЗМІ в країні. Він додав, що «найбільше істерії в російських засобах масової інформації». Лукашенко висловив намір заборонити діяльність частини російських ЗМІ у Білорусі.
16 травня Мінський суд засудив журналістку «Новой газеты» Ірину Халип до двох років позбавлення волі з відстрочкою на два роки. Разом з нею засуджено ще двох опозиціонерів: Павла Северинця і Сергія Марцелова. Всіх звинуватили в участі у групових діях, які грубо порушують громадський порядок. Звинувачення висунули в рамках кримінальної справи про масові заворушення в Мінську 19 грудня 2010. 14 травня чоловіка Ірини Халип Андрія Саннікова суд засудив до п'яти років позбавлення волі в колонії посиленого режиму.
«Детектор медіа»
