Фільм Марини Вроди здобув золото Канн (+ПЕРЕЛІК ЛАУРЕАТІВ)
Стрічка «Крос» українського режисера Марини Вроди перемогла у номінації «Короткометражні фільми» Каннського кінофестивалю. Про це повідомляє сайт кінофоруму. Цього року до категорії короткометражних фільмів фестивалю було подано більше 1500 робіт з різних країн світу, з яких до конкурсної програми потрапили лише 9 (Південна Корея, Бельгія, Арґентина та Колумбія, Австралія, Норвегія, Нова Зеландія, Канада та Японія).
За визначенням самої пані Вроди, «Крос» - це спогади автора про заняття з фізкультури. Хоча картина не зводиться до простої пробіжки і є своєрідним натяком на Україну - куди вона біжить і для чого?
«Це - сучасний фільм. Діти біжать крос. Я так само його бігала в школі, потім в інституті, а зараз я розповідаю, як ми його бігли і як всі ще бігтимуть. Така якась поетична штука. Її важко перекладати. Тобто є якісь внутрішні рухи, є зовнішні. І цей стик мені дуже подобався. Було дуже цікаво, коли ти можеш, використовуючи конкретні образи, створювати абстрактний», - говорить Марина Врода.
Картина створена у копродукції з французькими кінематографістами, стрічка «Крос» здобула «Золоту пальмову гілку» вдруге історії українського короткометражного кіно. Нагадаємо, 2005 року тріумфатором номінації став фільм «Подорожні» Ігоря Стрембіцького.
Випускниця НУТКіТ ім. Івана Карпенка-Карого, Марина Врода народилася в Києві 1982 року. Є режисером короткометражних фільмів «Прости» (2003), «Клятва» (2007), «Дощ» (2007), «Сімейний портрет» (2009), «Крос». Була режисером масовки фільму «Щастя моє» Сергія Лозниці, що брав участь у Каннському фестивалі минулого року. Відеоканал Марини Вроди на YouTube.
Нагадаємо, сьогодні, 22 травня, Каннський кінофестиваль завершується показом фільму «Олена» Андрія Звягінцева. Загальний перелік нагород такий:
Номінація «Повнометражні фільми»:
Найкращий фільм: «Древо життя» Теренса Маліка (Terrence Malick), США
Гран-прі кінофестивалю: турецький режисер Нурі Більге Джейлан (фільм «Одного разу в Анатолії») та брати Дарденни («Хлопчик на велосипеді») (Бельгія)
Найкраща режисура: стрічка «Драйв» данського режисера Ніколаса Віндінга Рефна
Найкраща жіноча роль: Кірстен Данст за участь у фільмі «Меланхолія» Ларса фон Трієра
Найкращий актор: фільм «Актор» Жана Дюжардена
Приз журі: картина «Поліція» (Polisse) Майвенн Ле Беско (Франція)
Накращий сценарист: фільм «Примітка» за власним сценарієм режисера Йоссефа Седара (Ізраїль)
Номінація «Особливий погляд»:
Головний приз: «Аріранг» (Arirang) корейського режисера Кім Кі Дука і «Назад шляху немає» (Halt Auf Freier Strecke) німецького режисера Андреаса Дрезена (Andreas Dresen).
Спеціальний приз журі: стрічка «Олена» російського режисера Андрія Звягінцева
Приз за кращу режисуру: картина «Прощай» («Be Omid e Didar») іранського режисера Мохаммада Расулофа (Mohammad Rasoulof).
Номінація «Короткий метр»:
Стрічка «Крос» українського режисера Марини Вроди
Фільм Badpakje 46 бельгійця Ваннеса Дестоопа (Wannes Destoop)
Головна премія Міжнародної федерації кінокритиків:
Картина «Гавр» фінського режисера Акі Каурісмякі
Екуменічна премія кінофестивалю:
Фільм «Де б ти не був» італійського режисера Паоло Соррентіно
Програма Cinéfondation:
Перша премія: стрічка «Лист» (Der Brief) берлінської студентки Доротеї Друмевої (Doroteya Droumeva)
Друга премія: фільм «Драрі» (Drari) французького режисера Камаля Лазрака (Kamal Lazraq)
Третя премія: «Літай уночі» (Ya-gan-bi-hang) південнокорейського режисера СонаТай-Гюма
«Детектор медіа»