У Харкові намагаються виховати «слухняних журналістів»?
Майже 14 мільйонів гривень підуть на газети міськради та обласної ради, де або замало представлені, або взагалі не знайшлося місця для інших фракцій, окрім «Партії регіонів». Політолог Валерій Дудко, коментуючи ситуацію, зазначив, що правляча партія зробила з місцевих рад свій власний агітаційний пункт. «Фінансування цих видань здійснюється за кошти платників податків, виділяються вони централізовано, як елемент підготовки до нової виборчої компанії»,-каже Дудко.
Політолог Володимир Нікітін навпаки називає програму інформаційного розвитку регіону «кроком уперед». За його словами, йдеться у першу чергу про врятування друкованих видань обласної та районних у області рад. Вони не заробляють на передплаті, у деяких немає навіть веб-сайтів. «29 мільйонів гривень на 5 років. По 5 мільйонів на рік. Це не дуже багато, коли врахувати усю купу проблем, що накопичилися у минулі роки», - каже Нікітін.
Слухняне покоління?
Майже 3 мільйони гривень Обласна рада виділяє на створення Регіонального інформаційного центру. Фактично це «банк офіційних даних» про діяльність місцевої влади. Можливо ЗМІ за користування ним доведеться ще й платити. Журналіста, члена громадської ради при Облдержадміністрації Євгена Маслова насторожують обіцянки, що це буде «якісна та об'єктивна інформація». Маслов також критикує плани влади створити школу юних кореспондентів. Експерт каже, що йому це нагадує СРСР, коли писали твори на тему «Ленін та світовий пролетаріат». А політолог Валерій Дудко вбачає у цьому плани влади на майбутнє - створення нового покоління зручних, «кишенькових» журналістів.
Олександра Індюхова, «Німецька хвиля»
Флюстрації - http://www.dw-world.de