Завершення епохи європейського мовлення
«За останні кілька тижнів ми почули, що провідні телерадіомовні корпорації - Всесвітня Служба Бі-Бі-Сі, RFI-France 24 та Німецька Хвиля -переглянуть свою роботу і звільнять сотні журналістів. Це жахливі новини для громадськості та всіх журналістів, які опинилися перед загрозою звільнення. Нам потрібна журналістика на службі суспільства, а не комерційних інтересів, чи технологічного диктату, який залишає на узбіччі значну частину громадян з числа аудиторії».
Міжнародне французьке радіо та телеканал «Франція 24» оголосили про злиття інформаційних служб, що призведе до звільнення 120 журналістів та зменшення різноманітності програм. «Німецька хвиля» оголосила завершення мовлення на середніх хвилях і перехід на платформу в Інтернеті на основі перекладу новин німецькою мовою.
Всесвітня Служба Бі-Бі-Сі оголосила, що припиняє мовлення на середніх хвилях у Європі і закриває кілька мовних служб.
Як заявив Арне Кьоніг: «Такий розвиток подій є відвертим методом зменшення мовлення Європейських телерадіокорпорацій і перетворення їх у порожні оболонки».
Керівництво згаданих корпорацій твердить, що реструктуризація спричинена змінами у технологіях та запитом аудиторії, а також фінансовою скрутою у часи світової кризи.
Проте, як зауважив комітет з міжнародних справ британського парламенту, порівняно мізерні заощадження і втрата багатомільйонних аудиторій у світі є неспівмірними і є «фальшивою економією» для Бі-Бі-Сі.
У випадку Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі, британський уряд пообіцяв переглянути рішення про зменшення фінансування Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі і повідомити про це до 10 травня.
Мовлення російською та українською мовою вже припинене на середніх хвилях. Якщо програми російською триватимуть у мережі Інтернет, то остання програма українською вийде в ефір 29 квітня в мережі ФМ станції Ера-FM.
Олександр Гриб, Бі-бі-сі
Фото - www.bbc.co.uk