Полковник МВС: Міліціонерам не завадять тренінги про роль ЗМІ в суспільстві

18 Березня 2011
10919
18 Березня 2011
19:17

Полковник МВС: Міліціонерам не завадять тренінги про роль ЗМІ в суспільстві

10919
Полковник МВС: Міліціонерам не завадять тренінги про роль ЗМІ в суспільстві

Заступник начальника департаменту зв'язків з громадськістю МВС, полковник Віктор Булаєв погодився з пропозицією учасників круглого столу «Відносини ЗМІ і силових структур в Україні», що правоохоронцям потрібні тренінги про роль журналістів у суспільстві.

 

Про необхідність тренінгів говорили і виконавчий директор Інститут масової інформації Вікторія Сюмар, і представник організації «Репортери без кордонів» Оксана Романюк, їхню ідею підтримали також члени парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації.

 

Голова комітету Андрій Шевченко запропонував присутнім обговорити питання взаємодії журналістів і силовиків у зонах конфліктів, ситуацію з вилученням серверів (випадки з Оленою Білозерською, Дмитро Гройсманом, Олегом Шинкаренком), відпрацювання соціальних мереж, застосування 171-ї статті Кримінального кодексу України (про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

 

Також учасників круглого столу цікавили принципи і професійно-етична складова взаємодії журналістів і працівників правоохоронних органів.

 

Журналіст СТБ Сергій Андрушко порадив представникам Управління державної охорони взяти його випадок як зразок для інструкції «Як не потрібно поводитися з журналістами». Крім того, він порадив видавати охоронцям списки акредитованих із фотографіями, щоб ті не накидалися на них. «Замість того, щоб вибачитися за скоєне, вони в суді у своє виправдання зазначають, що не відрізняють журналістів від звичайних громадян. УДО треба змінити принципи роботи з журналістами», - сказав він.

 

За словами Оксани Романюк, у Європі журналісти обов'язково носять на руці пов'язки з написом «Преса» або беджі, щоб їх одразу можна було ідентифікувати. Щодо заборони знімати, то для країн ЄС це є абсолютно неприпустимим, так само як і вилучення технічних засобів у журналістів.

 

Модератор заходу народний депутат і голова «антицензурної» слідчої комісії Верховної Ради Ірина Геращенко наголосила на необхідності дотримання професійної етики правоохоронцями. На її думку, у разі виникнення конфлікту, якщо є порушення з боку силовиків, «потрібно мати мужність просити вибачення».

 

У свою чергу заступник директора Департаменту Управління державної охорони Олег Герасик попросив журналістів своєчасно акредитуватися, вчасно прибувати на захід, мати при собі необхідні документи. За виконання цих умов не виникатимуть непорозуміння між журналістами і охоронцями, сказав він. Крім того, пан Герасик повідомив, що управління розробило пам'ятку поведінки співробітників УДО під час масових заходів, на яких присутні працівники ЗМІ. Народний депутат Андрій Шевченко, ознайомившись із пам'яткою, відзначив, що вона бездоганна.

 

На думку представника Генеральної прокуратури - першого заступника начальника Головного слідчого управління Володимира Бойка, у тому, що мало порушується справ про перешкоджання журналістській діяльності, треба звинувачувати не тільки ГПУ. «Навіть, коли слідчий класифікує справу не за статтею 171 ККУ, то суддя завжди може повернути її на дорозслідування», - виправдовувався прокурор.

 

Андрій Шевченко нагадав, що закон «Про доступ до публічної інформації» і нова редакція закону «Про інформацію», які вступлять в силу 10 травня 2011 року, поміняють правила гри. «Міняється принцип акредитації, коли не можуть відмовити журналісту в акредитації, якщо він надав всі необхідні документи, з'являться нові гарантії для участі журналістів у роботі колегіальних органів влади тощо», - сказав він. Для уникнення конфліктних ситуацій між силовиками і журналістами, варто оприлюднювати інструкції для роботи з представниками ЗМІ, ухвалені правоохоронними органами, вважає народний депутат.

 

Пан Шевченко нагадав, що нещодавно зареєстровано законопроект № 8256 щодо унеможливлення допиту журналістів як свідків. Його також здивувала інформація, озвучена 18 березня міністром внутрішніх справ Анатолієм Могильовим, що 98% злочинів проти журналістів не пов'язані з їхньою професійною діяльністю.

 

Круглий стіл відбувся 18 березня 2011 року з ініціативи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків цензури у засобах масової інформації, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації.

 

У заході взяли участь представники Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ, Управління державної охорони, Служби безпеки України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, громадських медіа та правозахисних організацій, медіаюристи та журналісти.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10919
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду