Геращенко хоче, щоб Верховна Рада 4 березня обговорила справу Гонгадзе

2 Березня 2011
7553
2 Березня 2011
16:14

Геращенко хоче, щоб Верховна Рада 4 березня обговорила справу Гонгадзе

7553
Геращенко хоче, щоб Верховна Рада 4 березня обговорила справу Гонгадзе

Голова парламентської Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ Ірина Геращенко хоче, щоб 4 березня парламент не лише заслухав інформацію про хід розслідування справи зниклого журналіста Василя Климентьєва, а й підняв питання щодо порушення прав потерпілих у справі про вбивство Георгія Ґонґадзе. Про це повідомляє комітет комісії.

 

Представники родини Ґонґадзе та журналістські громадські організації звернулися до ТСК з проханням сприяти в захисті прав потерпілої сторони, якій фактично не дали можливість ознайомитися з матеріалами справи.

 

Ірина Геращенко направила запит до Генпрокуратури, однак, за її словами, у відповідь отримала «чергову відписку». «Таким чином правоохоронці підтверджують, що відбулася маніпуляція процесуальною процедурою, при якій фактично представників родини вбитого журналіста було усунуто від можливості ознайомлення з матеріалами справи», - сказала вона.

 

Зокрема, у відповіді Генеральної прокуратури йдеться: «Порушень прав потерпілих та їх представників з боку слідчого не встановлено, а тому підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не вбачається».

 

Ірина Геращенко вважає, що народні депутати мають стати на захист родини журналіста і вимагати від прокуратури дотримання процедури і прав потерпілої сторони. Адже родина Ґонґадзе, зокрема, його вдова Мирослава Ґонґадзе і її адвокат Валентина Теличенко неодноразово зверталися з відповідними заявами і скаргами як до правоохоронних органів, так і до громадських організацій. Але їхні звернення «не мають жодних наслідків на сьогодні».

 

За словами пані Геращенко, ТСК разом з Комітетом свободи слова та інформації планує 17 березня провести спільний круглий стіл із представниками силових структур та обговорити загальні принципи та професійно-етичну складову взаємодії представників ЗМІ та правоохоронних органів. На круглому столі мають бути сформовані законодавчі пропозиції.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7553
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду