Парламент заборонив приватизацію Одеської кіностудії

14 Січня 2011
17937
14 Січня 2011
12:23

Парламент заборонив приватизацію Одеської кіностудії

17937
Парламент заборонив приватизацію Одеської кіностудії

14 січня 2011 року Верховна Рада ухвалила закон «Про заборону приватизації пакету акцій, що належать державі у статутному фонді Закритого акціонерного товариства "Одеська кіностудія"». Документ підтримали всі фракції парламенту, за нього проголосували 354 депутати.

 

Закон набирає чинності з дня його опублікування. Зокрема, у ньому йдеться, що до прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення умов для відновлення українського кіномистецтва» потрібно призупинити приватизацію та заборонити внесення державою до статутних фондів господарських товариств усіх форм власності пакету акцій, що належить державі у статному фонді Закритого акціонерного товариства «Одеська кіностудія», а також передачу його у заставу.

 

Кабінету міністрів доручено в тримісячний термін з дня опублікування цього закону розробити та подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо забезпечення умов для відновлення українського кіномистецтва.

 

Раніше у парламенті була зареєстрована постанова № 5510 «Про призупинення приватизації пакета акцій, що належать державі у статутному фонді Закритого акціонерного товариства "Одеська кіностудія"», внесена головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

 

Під час обговорення спікер зазначив, що сьогодні кіно потребує особливої державної уваги. «Реагуючи на численні звернення депутатів та колективу кіностудії, я зареєстрував проект постанови. Але під час розгляду цього документу в профільному комітет було зауважено, що це питання потрібно врегульовувати не постановою, а законом. Тому прошу перевести цей документ в проект закону і підтримати», - сказав Володимир Литвин.

 

Народний депутат Олександр Бондар (фракція «НУ-НС») відзначив, що питання заборони приватизації має врегульовуватися виключно законами, а не постановами. На його думку, оптимальне рішення - ухвалити закон. «Профільний комітет підготував проект закону і рекомендує поставити його на голосування в першому читанні та в цілому», - сказав Бондар.

 

В'ячеслав Кириленко (фракція «НУ-НС») зазначив, що підтримує цей проект закону. Крім того, він вважає за доцільне проведення у лютому-березні цього року парламентських слухань щодо стану вітчизняного кінематографу.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17937
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду