20:00
Середа, 22 Грудня 2010

Парламенту радять прийняти за основу законопроект Курпіля про роздержавлення ЗМІ

Парламенту радять прийняти за основу законопроект Курпіля про роздержавлення ЗМІ

Зволікання з роздержавленням призвело до деградації частини комунальних ЗМІ. Таку думку висловили 22 грудня учасники слухань у парламентському Комітеті з питань свободи слова та інформації на тему «Реформування державної та комунальної преси».

 

За словами голови комітету Андрія Шевченка, частина комунальних обласних, районних і міських газет перетворилася на керовані рупори влади, яка використовує цей ресурс для власного піару. «Комунальні ЗМІ здебільшого - це нечесна конкуренція, агітки влади, низькі стандарти журналістики, передпенсійний відстійник», - сказав він.

 

На слуханнях були презентовані два законопроекти про роздержавлення: № 6468 Степана Курпіля і № 7313 Кабінету Міністрів України, який 13 грудня був знятий з реєстрації через порушення процедури (він був зареєстрований до розгляду законопроекту Степана Курпіля і не як альтернативний).

 

На думку Степана Купіля, принципова відмінність між двома законопроектами полягає в тому, що в його документі ініціаторами реформування є журналістські колективи, тоді як в урядовому - роздержавлення є обов'язковим для всіх. «Допомагаючи журналістам стати вільними, ми не повинні їх зробити зовсім вільними - тобто безробітними», - зауважив він. Ще одна ключова відмінність полягає в передачі приміщень ЗМІ. Згідно з проектом Курпіля, це не є безкоштовна передача (за 1 гривню). ЗМІ має отримати приміщення шляхом взаєморозрахунків: друкуючи інформаційні чи рекламні матеріали попереднього власника (за 50% вартості).

 

Зрештою, учасники засідання ухвалили рекомендації слухань. Зокрема, вони радять прийняти за основу законопроект Степана Курпіля «Про реформу державної і комунальної преси» № 6468 та утворити робочу групу із зацікавлених сторін для напрацювання узгодженого законопроекту про роздержавлення.

 

Також учасники слухань радять профільному парламентському комітету контролювати виконання вимог закону про мораторій на відчуження приміщень і майна державної й комунальної преси, та мораторій на розірвання договорів оренди приміщень, у яких розташовані редакції.

 

Згідно з рекомендаціями слухань Державний комітет телебачення та радіомовлення має внести до парламентського комітету й уряду пропозиції щодо реформування комунальних телерадіокомпаній. Крім цього Держкомтелерадіо має попросити Кабмін переглянути фінансові розрахунки проекту роздержавлення, оскільки кризовий 2009 рік є абсолютно неприйнятним для таких розрахунків.

 

Національній спілці журналістів України рекомендують долучитися до організації пілотного проекту роздержавлення за участі первинних журналістських організацій.

 

Тепер Комітет з питань свободи слова та інформації має прийняти рішення щодо законопроекту Степана Курпіля і винести його на розгляд Ради. За словами Андрія Шевченка, якщо парламент його відхилить, тоді готуватимуть наступний законопроект (можливо, він матиме назву «Про особливості приватизації бюджетної преси»), а дата роздержавлення буде визначена політичним рішенням.

 

У комітетських слуханнях 22 грудня взяли участь народні депутати, представники Держкомтелерадіо, Фонду держмайна, НСЖУ, громадських організацій, журналісти, юристи.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13513
Переглядів
Коментарі
Галина
14:16 / 23 Грудня 2010
Журналісти друкованих видань, засновниками яких є влада, і не хочуь роздержавлення. бо бояться втратити заробітні плати і пільги. І вони наведуть сотні аргументів, що таке роздержавлення не потрібне і далі бовтатимуться у совдепівькій калюжі та писатимуть про надої і трактористів з глубинки , а також хвалитимуть секретарів обкомів( голів адміністрацій) Адже така робота ні у яке порівняняя не іде з журналістськими пошуками чи розслідуваннями. А кому воно потрібно. самій владі? не смішіть, будь-ласка. До речі. ніхто з панів із Комітету не підраховува, а скільки коштують бюджетам "словоблудіє" так званих журналстів? Раджу, порахуйте
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop