Forbes: правила безпеки в соціальних мережах

19 Листопада 2010
18425
19 Листопада 2010
14:45

Forbes: правила безпеки в соціальних мережах

18425
На кінець жовтня українці були лідерами за темпом росту аудиторії Facebook – свою сторінку мережі відкрили 712 тисяч осіб, а до середини грудня таких може бути й більше мільйона. Як не стати жертвою «завдяки» Twitter, Facebook та іншим мережам розповідає Forbes.
Forbes: правила безпеки в соціальних мережах

Страхові компанії констатують: кількість злочинів, здійснених з використанням інформації з соціальних мереж, зростає.

 

Розміщення в інтернеті особистої інформації наражає користувачів на ризик втратити роботу або стати жертвою шахрайства чи знущань, застерігають фахівці.

 

Вибовкувати все, що лишень прийде в голову - не найкраща ідея, проте мільйони людей саме це щодня й роблять - через мікроблоги Twitter.

 

Більшість людей досі не розуміють, до яких наслідків може призвести також їхня онлайн-поведінка в соціальних мережах на кшталт Facebook та LinkedIn.

 

Представниця компанії Chubb Personal Insurance Крісті Елдермен пригадує випадок пограбування в Нью-Гемпширі, внаслідок якого постраждалий одержав збитки на 200 тисяч доларів. Причиною ж став розміщений ним необережний пост про від'їзд у відпустку.

 

Вказуючи в повідомленнях у Twitter своє місцезнаходження, ми даємо змогу будь-кому вирахувати наш денний розклад та «випадково» опинитися поряд.

 

Ризик стати жертвою переслідування цілком реальний, застерігають фахівці. Зустрічатися особисто зі своїми новими друзями з Twitter вони радять лише у публічних місцях.

 

Щиро оповідаючи про свої емоції та почуття, ми полегшуємо завдання шахраям, які забажають втертися до нас у довіру та викликати співчуття, а також стаємо зручною мішенню для кібер-знущань та принижень.

 

Розміщене необережне фото чи коментар здатні зруйнувати репутацію, кар'єру чи навіть привести до суду.

 

«Люди можуть сказати онлайн щось дурне та отримати позов до суду за наклеп», - застерігає Елдермен.

 

Вона наводить приклад професора з Північної Дакоти, якому вдалося одержати компенсацію в 3 мільйони доларів від свого колишнього студента, який написав, що викладач є педофілом.

 

Думай перед тим, як писати щось у Twitter, адже це може побачити будь-хто - такою є головна порада видання Forbes. Далі ми пропонуємо більш детальні поради, які аналогічно корисні не тільки для поведінки у Twitter, але й для інших соціальних мереж.

 

Не пишіть, де знаходитесь саме зараз

 

Одна справа зателефонувати вашим друзям і повідомити, що ви спізнюєтесь на зустріч. І зовсім інша - повідомити 47 вашим «друзям», половину з яких ви ніколи не бачили, що повертатиметесь додому пізно й самі.

 

Не викладайте в мережу інформацію про ваше життя

 

Викладання подробиць про те, до якої школи ви ходили або ваше дівоче прізвище, може призвести до того, що з часом злодії знатимуть про вас не менше, ніж ваша сім'я.

 

Бережіть інформацію про інших людей

 

Я шахрай. Хочу пограбувати вашу подругу. Вона доволі стримана у своїх твіттах... а от ви щебечете про неї без упину. Дякую!

 

Поменше пишіть про дорогі покупки

 

Злодії вишукують людей, з яких можна поживитися. Коли ви «цвірінькаєте» про дорогі подарунки, які накупили до свят, то даєте іншим сигнал, що не завадило б понишпорити у вашому домі чи авто.

 

Не дайте злодіям дізнатися, що вас немає вдома

 

Крадіжка - ризикована справа, а тому завжди безпечніше лізти у пустий будинок: можна винести все, що забажаєш, і більш того - піти чистим. Не пишіть про те, що їдете з дому або й взагалі де живете.

 

Бережіть інформацію про свій розклад

 

Чим більше шахраї знають про ваші повсякденні справи і графіки, тим краще можуть спланувати проникнення до вашої домівки.

 

Бережіть інформацію про своїх дітей

 

Чим менше інші люди знають про ваших і чужих дітей, тим краще. Не пишіть про їхнє місцеперебування, звички, уподобання, друзів, гуртки після школи. Безпека дітей найважливіша, ніж будь-кого іншого.

 

Уперше зустрічаєтесь з друзями з Twitter? Оберіть громадське місце

 

Ви переписуєтесь з кимсь уже майже рік. Але насправді ви нічого не знаєте про цю людину, допоки не зустрінетесь особисто. Не соромтеся запропонувати зустріч у громадському місці. Це не тільки убезпечить вас, але й заспокоїть людину, з якою збираєтесь побачитись.

 

Не розповідайте подробиці, які хулігани можуть використати проти вас

 

Дражняться не тільки злі діти. Поменше розповідайте подробиці, які інші можуть використати, щоб підколювати вас у мережі.

 

Не діліться інформацією, що може зашкодити вашій репутації

 

Невлучний жарт, політичні тиради, дурні витівки - дякуючи новим технологіям та соціальним мережам ви можете знищити свою репутацію як ніколи.

 

Якщо близькі люди і не слідкують за вами в мережі, це не значить, що вашою вразливістю не схочуть скористатися інші.

 

Не ображайте і не брешіть про ваших рідних, друзів чи колег

 

Плітки про ваших друзів можуть стати для вас справжньою халепою. Пам'ятайте, за руйнування чужої репутації доведеться поплатитися.

 

Не пишіть про свій настрій

 

Даючи знати про свій настрій, ви подаєте друзям сигнал, як ставитися до вас у даний час. Але в Twitter за вами спостерігає купа й інших людей. І деякі з них можуть скористатися вашою вразливістю, щоб наладити контакт, висловлюючи нібито співпереживання.

 

«Українська правда»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Українська правда»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
18425
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду