Нацрада надасть свої пропозиції до депутатського законопроекту про суспільне мовлення

3 Листопада 2010
16506
3 Листопада 2010
13:03

Нацрада надасть свої пропозиції до депутатського законопроекту про суспільне мовлення

16506
Нацрада надасть свої пропозиції до депутатського законопроекту про суспільне мовлення

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 3 листопада вирішила повернути законопроект про внесення змін до закону «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України» (№ 7241, внесений народними депутатами Андрієм Шевченком, Владиславом Каськівим і Євгеном Сусловим) на доопрацювання зі своїми пропозиціями.

 

Як доповів на засіданні член Нацради Микола Фартушний, законопроект містить багато положень, що суперечать законам про телебачення і радіомовлення, про Національну раду, про громадські організації. Наприклад, скликання конференції громадських організації, яка обиратиме своїх членів до Ради суспільного мовлення, покладене на Національну раду. Також передбачене ліцензування суспільного мовника шляхом переоформлення ліцензій телерадіокомпаній, що ліквідовуються.

 

Заступник голови Національної ради Лариса Мудрак додала, що готова особисто надати пропозиції. Зокрема, вона не згодна з тим, що дев'ять з 15-ти членів Ради суспільного мовлення включаються до складу Ради за поданням депутатських фракцій.

 

Як повідомляла ТК, нова редакція закону про суспільне мовлення, яка передбачає перетворення державних телерадіокомпаній України в систему суспільного мовлення, була зареєстрована у Верховній Раді 11 жовтня. Законопроект № 7241 підписали народні депутати Андрій Шевченко, Владислав Каськів та Євген Суслов. Проект розроблений експертами громадських організацій «Інститут медіа права», «Інститут масової інформації» та «Центр суспільних медіа». Зі слів авторів, документ спирається на рекомендації Ради Європи та розробки українських громадських організацій 2005-2010 років.

 

Нагадаємо, що суспільне мовлення є одним із зобов'язань України перед Радою Європи. Остання версія закону про суспільне мовлення у червні 2009 року набрала в парламенті 202 голоси: «за» голосували БЮТ, Блок Литвина та частина НУНС.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
16506
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду