Суспільне мовлення – доводиться платити навіть за комп’ютер

29 Жовтня 2010
16814
29 Жовтня 2010
17:22

Суспільне мовлення – доводиться платити навіть за комп’ютер

16814
Той, хто має комп’ютер, який приймає через інтернет радіо- та телепрограми, повинен у Німеччині платити. Тепер це визнано й в судовому порядку. Суспільно-правові мовники вітають таке рішення
Суспільне мовлення – доводиться платити навіть за комп’ютер

Плату за користування радіоточкою в Україні цілком можна було б вважати своєрідним прототипом грошового збору за розвиток суспільного мовлення. Адже гроші йдуть до бюджету Українського радіо. Чимало українців, однак, активно замуровують радіо-розетку в своїх квартирах або заклеюють її шпалерами, аби не платити за дротове радіо.

 

У Німеччині, наприклад, яка має величезний досвід в сфері суспільно-правового мовлення, такий варіант не пройшов би. Тут стягують спеціальний внесок з усіх, хто має радіо або телевізор, навіть з тих, хто стверджує, що дивиться виключно приватні телеканали й слухає тільки приватне радіо.

 

5,76 євро на суспільне мовлення

 

Цього тижня адміністративний суд у Лейпцигу підтвердив, що платити треба й при відсутності телевізора або радіо, але при наявності комп'ютера з виходом в інтернет. Таким чином провалилася спроба двох адвокатів й одного студента щомісяця заощаджувати 5,76 євро. Саме такою є так звана базова абонентська плата, яку стягують з кожного жителя Німеччини, який має радіо або комп'ютер, на фінансування суспільного мовлення. Якщо в помешканні стоїть телевізор, тоді розмір абонентської плати збільшується відразу ще на 12,22 євро.

 

Судді відкинули аргументи позивачів, які запевняли, що не використовують комп'ютери для перегляду телепрограм або слухання радіопередач. Слуги Феміди вказали на те, що комп'ютер з виходом в інтернет є пристроєм, який здатен приймати теле- та радіопрограми. Отже, треба платити, незалежно від суб'єктивного використання техніки.

 

Не зворушив суддів і той аргумент, що радіо- й телепередачі транслюються через інтернет з невеликою затримкою. Не стали вони дискутувати й про розмір зборів, які, на їхню думку, не є завищеними. Такі збори слугують легітимній меті, спрямованій на розвиток суспільно-правового мовлення, процитувало інформаційне агентство dpa головуючого суддю Вернера Нойманна.

 

Реформа зробить дискусії зайвими

 

У майбутньому подібних дискусій, мабуть, взагалі більше не буде. Починаючи від 2013-го року, в Німеччині планується реформувати систему стягування зборів на фінансування суспільно-правового мовлення. Досі обов'язок платити залежав від наявності в будинку або квартирі відповідної техніки, яка здатна приймати радіо- та телесигнали. Враховуючи не в останню чергу стрімкий розвиток мобільних приладів, планується запровадити загальний збір для кожного домашнього господарства, незалежно від техніки, яка в ньому є.

 

Керівники першого та другого німецьких телеканалів - ARD та ZDF - привітали рішення суду. Генеральний директор ZDF Маркус Шехтер вказав на виняткову важливість вердикту. Він наголосив на необхідності реалізувати заплановане реформування системи абонентської плати, аби нарешті покласти край подібним суперечкам.

 

Володимир Медяний, радіо «Німецька хвиля»

 

Фото - «Німецька хвиля»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Володимир Медяний, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
16814
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду