Ющенко зберіг свою посаду… лише на фестивалі

23 Жовтня 2010
23315
23 Жовтня 2010
12:25

Ющенко зберіг свою посаду… лише на фестивалі

23315
Ющенко зберіг свою посаду… лише на фестивалі

Сьогодні - відкриття найстаршого й вічно молодого українського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Уже сорокового! У програмі заявлено 350 картин. Організатори позиціюють кіномарафон як XL, тобто eXtra Large festival - ну дуже великий фестиваль. У рамках ювілейного форуму покажуть і неймовірну панораму сучасного українського кіно, до якої ввійшли 24 картини. Нагородять за заслуги Людмилу Марківну Гурченко. Згадають найкращі за сорок фестивальних років картини у контексті програми «20+20». Ведучою церемонії відкриття стане справжня кінодіва - Рената Литвинова. Цікаво, що цей фестиваль зберіг посаду почесного президента за Віктором Ющенком. Вирішили Віктора Андрійовича не переобирати.

 

Нагадаємо, нинішнього року - два фестивальних центри: Культурний центр «Кінотеатр «Київ» і «Жовтень». Спеціальні покази проходитимуть також у «Кінопанорамі».

 

Церемонія відкриття (як і закриття) відбудеться в Національній опері. Потім гостей допровадять у «Київ» для перегляду фільму-відкриття. Це «Картагена» (Франція), режисер Ален Моне. Софі Марсо і Крістофер Ламбер, які грають головні ролі, завітають на церемонію. Фільм закриття - «Ти зустрінеш високого незнайомця» (США-Іспанія), режисер Вуді Аллен.

 

Серед можливих гостей фестивалю - Жерар Депардьє, Фанні Ардан, Олексій Гуськов, Карен Шахназаров, Лукас Мудіссон, Жіль Порт.

 

Людмила Гурченко і Володимир Меньшов отримають свої призи - «За внесок у світовий кінематограф». Цікаво, що доля кінотворця Меньшова пов'язана з історією МКФ «Молодість». У Києві 1971-го, коли В.Меньшов вирішив, що його кінокар'єра не відбудеться (хотів круто змінити життя й стати інженером), він і отримав акторський приз, який дав йому путівку в кіножиття.

 

Президентом фестивалю залишається Віктор Ющенко, проте дирекція «Молодості» запрошує на кіносвято і Віктора Януковича.

 

До складу журі ввійшли австрійський режисер Райнер Фріммель (володар Гран-прі фестивалю 2009 року за фільм «Дівчинка»), продюсер із Росії Олена Яцура, український художник Олександр Ройтбурд і польський оператор Гжегож Кенджєрські.

 

А голова журі - французький режисер Марк Каро, відомий своєю співпрацею із Жан-П'єром Жене (спільно зняли фільми «Делікатеси» і «Місто загублених дітей»).

 

На проведення фестивалю Мінкульт виділив півтора мільйона гривень.

 

- Мінкульт і державна служба кінематографії не можуть залишитися осторонь цієї події - найбільшого кінофестивалю, - каже глава служби кінематографії Катерина Копилова (вона ж - член журі «Панорами українського кіно»). - Для мене дуже важливо ознайомитися з тим, що нині знімають в Україні.

 

Головою журі «Панорами українського кіно» буде Ігор Ставчанський - директор студії імені Олександра Довженка. Для цієї конкурсної програми знайшли 24 картини.

 

В основній конкурсній програмі від України візьме участь фільм Сергія Лозниці «Щастя моє». Серед короткометражок буде представлено три вітчизняні роботи - «Тупик», «Останній лист» і «Боягузи» зі збірки «Мудаки: Арабески». В окремій категорії - студентські стрічки.

 

Також нон-стопом буде показано всі українські фільми, які не ввійшли до конкурсних програм фестивалю. Це така собі «народна панорама», тривалість якої - 10 годин.

 

До програми повнометражних фільмів фестивалю, крім картини Лозниці, ввійшли такі стрічки, як «Прогульники» Левона Когуашвіллі (Грузія), «Звуки шуму» Ола Симонссон та Йоганеса Стьярне Нілссона (Швеція-Франція), «Інше небо» Дмитра Мамулії (Росія), «Хуан» Каспера Хольтена (Данія), «Манду» Ебрагіма Саїді (Ірак), «Втрачений час» Арона Матьяшші (Угорщина) та інші (всього - дванадцять картин).

 

Головною позаконкурсною програмою ювілейного фестивалю стане «Ретроспектива 20+20», присвячена історії МКФ «Молодість». У ній значаться перший фільм Франсуа Озона «Віктор» (1993), стрічка Олександра Павловського «Щасливий Кукушкін» (1970), «Катафалк» Валерія Тодоровського (1990), «Марія» Тома Тиквера (1993), «Покажи мені любов» Лукаса Мудіссона (1999) та інші картини.

 

Серед позаконкурсних програм - «Фестиваль фестивалів», «Французьке кіно сьогодні», «Німецький бульвар», «Нове російське кіно», «Сонячний зайчик» (програми фільмів на гей-лесбі-тематику), «Східний експрес», «Art/Life», «Скандинавська програма», «Ретроспектива Еріка Ромера», «Ретроспектива П'єра Етекса».

 

Нинішнього року фестивалю активно допомагає ТРК «Україна» і особисто Вольдемар Дзікі: багато фестивальних подій будуть відображені саме на цьому телеканалі.

 

Сім фільмів, які варто побачити на фестивалі (компас «ДТ»):

 

«Щастя моє». Найгучніший фільм «від України», про який тут усі чули, але якого ще ніхто не бачив. Роботу режисера Сергія Лозниці виставлено в основному конкурсі.

 

«Дівчина з татуїровкою дракона». Виробництво: Швеція, Данія, Німеччина, Норвегія. Екранізація найпопулярнішого трилера останнього часу від норвезького журналіста Стіга Ларссона. Як відомо, нову екранізацію вже готує Голлівуд із Деніелом Крейгом у головній ролі.

 

«Вівсянки». Один із найбільш вдалих російських фільмів «нової хвилі» останнього часу. Режисер Олексій Федорченко. Картину незаслужено «засудили» на недавньому кінофестивалі у Венеції.

 

«Віктор». Фактично, перший фільм культового нині Франсуа Озона. До речі, теж улюбленця «Молодості».

 

«Життя інших». Багатьом уже відома картина про часи НДР і Штазі, перегляд на великому екрані доповнив естетичне задоволення після перегляду в домашніх умовах.

 

«Неглибока могила». Легендарна стрічка Денні Бойла у фірмовій програмі «20+20» нагадає, як раніше вміли знімати кіно. Втім, Бойл і тепер вміє, якщо згадати його популярну стрічку «Мільйонер із нетрів», котра отримала «Оскара».

 

«Ти зустрінеш високого незнайомця». Новітня картина від класика Вуді Аллена. З Антоніо Бандерасом та Ентоні Хопкінсом. Мета дослідження - сім'я і все, що навколо сім'ї.

 

«Дзеркало тижня»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Катерина Константинова, «Дзеркало тижня»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
23315
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду