Чи впорається Дюссельдорф із «Євробаченням»?

15 Жовтня 2010
12088
15 Жовтня 2010
15:09

Чи впорається Дюссельдорф із «Євробаченням»?

12088
Дюссельдорф має вкласти чимало зусиль і любові в організацію «Євробачення», аби провести його на тому ж високому рівні, як Осло, Москва чи Київ. Про це Deutsche Welle сказав багаторічний експерт конкурсу Ян Феддерсен
Чи впорається Дюссельдорф із «Євробаченням»?

За словами Яна Феддерсена, одного з найвідоміших німецьких експертів «Євробачення», з перемогою Дюссельдорфа у перегонах за право приймати цей найвідоміший європейський пісенний конкурс мало хто рахувався. Адже місто вважалося цілковитим аутсайдером. Утім, на думку експерта, це таки вдалий вибір: «Дюссельдорф - достойне місто. І тут можна лише об'єктивно визнати, що концепції, представлені суперниками Дюссельдорфа у змаганні за «Євробачення» - Берліном, Гамбургом і Ганновером, не були достатньо добрими».

 

У багатьох країнах, насамперед на сході та півдні Європи, фінал європейського пісенного конкурсу закономірно проходив би у столиці, як це було, приміром, у Києві, Москві, Белграді чи Афінах останніми роками. Утім, для Німеччини, де питаннями культури завжди відали земельні уряди, а не федеральний у Берліні, вирішальним фактором у виборі місця проведення конкурсу стали концепції, запропоновані містами, і, зокрема, фінансовий фактор, зауважує Феддерсен.

 

Вигідний майданчик

 

Насамперед спортивна арена, на якій проводитимуться півфінали і фінали «Євробачення-2011», виявилася приманливою для організаторів. Нею стала дюссельдорфська футбольна Esprit-Arena, що вміщає до 60 тисяч глядачів. Щоправда, з поправкою на необхідність спорудження сцени та розміщення відповідної музичної апаратури, на концерт зможуть потрапити лише близько 24 тисяч музичних меломанів. Але це все одно значно більше, аніж умістять будь-які інші концертні зали, тож є добрі шанси повернути частину вкладених у проведення конкурсу грошей за рахунок продажу квитків.

 

Думку тих, хто вважає, що стадіон не зможе забезпечити достатньо доброї акустики, як це було б у спеціально пристосованому для цього концертному залі, Федерссен не поділяє: «З досвіду можна сказати, що на стадіоні можна так само добре забезпечити акустику. До того ж дюссельдорфський стадіон вже сам по собі вирізняється доброю акустикою. Справді, під час «Євробачення» в Копенгагені 2001 року, яке відбувалося на стадіоні, справді були певні проблеми з акустикою. Але з цього зробили висновки. І, приміром, цього року в Осло, де фінал конкурсу також відбувався на спортивній арені, трансляція була бездоганною».

 

Зручна туристична точка

 

Окрім вдалого і недорогого майданчика для проведення «Євробачення», Дюссельдорф вирізняється також своєю відносною недороговизною, а також зручним сполученням, вважає експерт. «Наскільки я знаю авіарейси з Москви, Києва, Мінська чи Софії до Дюссельдорфа навіть дешевші, ніж до Берліна. У цьому плані німецька столиця постає в невиграшному світлі. А для Західної Європи це взагалі дуже зручне місто. Адже у невеликому радіусі від нього знаходиться багато великих європейських міст. Якщо порівнювати з Берліном, то найближче велике місто до німецької столиці, вочевидь, лише Варшава».

 

Ян Федерссен висловив сподівання, що німці зможуть провести «Євробачення» принаймні не гірше, ніж інші країни. «Останніми роками рівень організації був дуже високим, як-от у Норвегії, Росії чи Україні, яку я ще дуже добре пам'ятаю. Тому німецькі організатори справді мають інвестувати багато зусиль і любові, аби влаштувати таке ж чудове свято, як це було в минулі роки», - каже експерт.

 

Христина Ніколайчук, радіо «Німецька хвиля»

 

Фото - «Німецька хвиля»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Христина Ніколайчук, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12088
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду