Центр Разумкова: Більшість громадян вважає, що в Україні існує політична цензура

8 Жовтня 2010
14325
8 Жовтня 2010
15:11

Центр Разумкова: Більшість громадян вважає, що в Україні існує політична цензура

14325
Центр Разумкова: Більшість громадян вважає, що в Україні існує політична цензура

Більшість громадян вважає, що в Україні існує політична цензура. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, повідомляє УНІАН.

 

Як зазначив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, більшість українців вважають, що політична цензура в країні «існує» (22,3%) або «скоріше існує» (34,2%).

 

Водночас протилежної думки дотримуються близько чверті опитаних («не існує» - 7,6%, «скоріше не існує» - 19,1%). Решта опитаних не змогли дати відповіді на запитання.

 

Андрій Биченко додав, що під час опитування респондентам було запропоновано оцінити рівень свободи слова за п'ятибальною шкалою, де оцінка «5» означає наявність необмеженої свободи слова, «1» - повну її відсутність. Середня оцінка становить 3,27 бали. Не змогли дати відповідь на запитання 7,1% опитаних.

 

Крім того, респондентам пропонувалося висловити думку про дії щодо позбавлення частот телеканалів ТВі та 5 канал. Лише кожен дев'ятий з опитаних (11,6%) вважає, що головною причиною цих дій є те, що ліцензії видавалися з порушенням закону. Більшість респондентів вважають таку ситуацію тиском на ЗМІ: 28,3% опитаних переконані, що це політичний тиск на опозиційні канали, а 26,7% вважають, що таким чином представники влади, які мають інтереси в телевізійному бізнесі, борються з конкурентами. Решта опитаних не змогли відповісти на питання або дали інші відповіді.

 

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 30 вересня по 5 жовтня в усіх регіонах України. Опитано 2007 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14325
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
gravity
4954 дн. тому
Да что опросы и так все видно невооруженным взглядом.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду