Харківська міліція запевняє в об’єктивності розслідування справи про зникнення журналіста
Харків – Керівництво харківської міліції відкидає закиди щодо можливого необ’єктивного розслідування справи про зникнення журналіста Василя Климентьєва. Редактор газети «Новий стиль», який писав про корупційну діяльність правоохоронців та податківців, зник 11-го серпня. Досі його місце перебування невідоме. Міліція порушила кримінальну справу за статтею про вбивство, хоча тіла Василя Климентьєва так і не знайшли.
З 11-ти версій зникнення журналіста міліція вже відкинула п’ять. Зокрема, не підтвердилася версія про виїзд Василя Климентьєва за кордон та загибель у ДТП. Найбільш імовірним правоохоронці вважають убивство через професійну діяльність. Не виключають, що злочин був скоєний з метою запобігти публікації.
Як повідомив начальник харківського міського управління внутрішніх справ Олександр Бараннік, на дні Печенізького водосховища, яким плив човен із мобільним телефоном та ключами Климентьєва, і досі тривають пошукові роботи.
«Малоймовірно, що ми знайдемо труп Климентьєва на дні водосховища, але все одно ми повинні відпрацювати і цю версію також. Водолази працюють, ехолоти працюють..», – сказав Олександр Бараннік.
Спочатку міліція припускала, що журналіст міг потонути у водосховищі під час відпочинку. Тепер не виключають, що телефон у човен підкинули, щоб заплутати слідство, зокрема скомпрометувати одного з «героїв» публікацій Климентьєва – голову податкової адміністрації Харківської області Станислава Денисюка.
Помешкання податківця, як повідомляється, розташоване неподалік Печенізького водосховища. Утім у колег зниклого журналіста таке припущення викликає сумнів. На думку голови харківської обласної спілки журналістів Олександра Голуба, дискредитувати головного податківця області можна було б «і у більш дешевий спосіб».
Зникнення журналіста – дорога «вистава»?
Сергій Єрмаков, що так само займається журналістськими розслідуваннями, вважає зникнення свого колеги «виставою». Журналіста дивує відсутність тіла, історія з мобільним телефоном, а також неабияка зацікавленість правоохоронців та високопосадовців цією справою.
«Наявність цього зіркового десанту з Києва через зниклого журналіста мене на оптимістичні думки не наводить...Це логічно лише в тому випадку, якщо інтереси з’явилися в самих чиновників...», – вважає Сергій Єрмаков.
Напередодні міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов повідомив, що справу про зникнення Климентьєва передали з Харкова у центральне Управління МВС. За словами міністра, це сприятиме об’єктивності розслідування. Керівник харківської міліції натомість закиди щодо упередженості відкидає. За фактами, викладеними в одному з матеріалів Климентьєва, як каже Олександр Бараннік, вже порушили кримінальну справу.
Юлія Журавльова, «Радіо Свобода»
Фото - atn.kharkov.ua
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Юлія Журавльова, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ