Найбільша в Криму телекомпанія просить захисту в колег

13 Серпня 2010
24113
13 Серпня 2010
12:59

Найбільша в Криму телекомпанія просить захисту в колег

24113
Найбільша в Криму телекомпанія просить захисту в колег

Керівники і журналісти однієї з найбільших і найпопулярніших на Кримському півострові телекомпаній «Чорноморська» звертаються до українських і закордонних журналістів та правозахисників за допомогою. Днями Податкова міліція арештувала майно цього телеканалу, а Контрольно-ревізійне управління (КРУ) почало свою перевірку. Телевізійники остерігається, що ближче до виборів «Чорноморка» припинить своє мовлення, як це вже бувало у часи Президента Кучми.

 


У четвер, попри очікування, інспектори КРУ, які напередодні весь день працювали з фінансовими документами «Чорноморки», на телеканал не прийшли. Не проводить ніяких процесуальних дій і податкова міліція. Вона кілька днів тому наклала арешт на майно цієї найбільшої в Криму приватної телерадіокомпанії.

 

Народний депутат від БЮТ Андрій Сенченко


Лідер кримської організації партії «Батьківщина», народний депутат Андрій Сенченко, якого вважають власником «Чорноморки», розцінив це як тиск на телекомпанію з метою виключити її з інформаційного простору на час місцевих виборів. Водночас журналісти телеканалу звернулися до своїх колег в Україні та за кордоном із проханням про підтримку.

 

Керівник ТРК «Чорноморська» Тетяна Красикова розповіла, що колектив «Чорноморки» звернувся до міжнародних правозахисних організацій і журналістської громадськості, щоб вони «у цю важку хвилину нас підтримали». За словами Красикової, все те, що відбувається довкола ТРК «Чорноморська»,  «завтра може статися з будь-яким іншим опозиційним телеканалом чи засобом масової інформації».

 

Керівник телерадіокомпанії каже, що поки арештоване майно телерадіокомпанії, вона втрачає рекламодавців, кошти, але продовжує працювати. Однак журналісти побоюються, що можуть бути арештовані рахунки телеканалу і тоді він зупинить своє мовлення. Як, до речі, уже було у 1998 році, коли перед виборами до Верховної Ради України і місцевих рад «Чорноморку» відключили на тиждень. А перед виборами Президента України 1999 року її позбавили ефіру на 3 місяці. Потім спроби припинити її мовлення були у 2002-му, 2004-му і 2006 роках.

 

Позиція податківців невідома

 

Податківці відмовляються коментувати чи якось пояснювати ситуацію довкола ТРК «Чорноморська». У прес-службі кримського управління податкової міліції Радіо Свобода сказали, що «чинне законодавство і деякі інші причини» поки не дозволяють прояснити дії щодо телекомпанії.

 

За словами керівника цієї прес-служби Артура Мазіна, почекати доведеться тиждень-два, а поки що він «не уповноважений давати коментарі з цього приводу, зараз ці питання залишаються без коментарів».

 

Разом з тим, Тетяна Красикова повідомила, що вилучення документів і арешт майна проведено за кримінальною справою, яка не має стосунку до телеканалу. За її словами, податкова міліція підозрює, що на «Чорноморці» проводилися безтоварні угоди, чим завдано державі шкоди на суму 6,7 мільйона гривень. Водночас перевірка КРУ стосується оплати Фондом соцстраху України інформаційних послуг, які йому надавала ця телерадіокомпанія у 2009 році.

 

За даними кримського Центру журналістських розслідувань, ТРК «Чорноморська» - найбільша недержавна регіональна телерадіоорганізація України, покриває цілодобовим мовленням всю територію АРК і міста Севастополя. Засновниками є юридичні особи, але контроль, через афілійовані структури, належить народному депутату Андрію Сенченку (БЮТ).

 

У середу в Сімферополі одразу в кількох офісах БЮТу і «Батьківщини» Служба безпеки України провела обшуки. СБУ теж не коментує і не пояснює ці свої дії. Місцеві оглядачі вважають, що вони спрямовані проти підприємств, якими володіє Андрій Сенченко та його політичні партнери з БЮТу. Зупинка їхньої роботи вдарить не тільки по фінансуванню опозиції в Криму напередодні місцевих виборів, але й суттєво позначиться на економічному стані телерадіокомпанії «Чорноморська», головними рекламодавцями якої і були згадані підприємства.

 

Володимир Притула,  «Радіо Свобода»

 

Фото -  «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Володимир Притула, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
24113
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду