Одеська ОДТРК: журналісту запропонували роботу звукорежисера за браком інших посад
Посаду журналіста Одеської ОДТРК Богдана Осінського, автора репортажу, у якому чиновник приписав авторство роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Тарасові Шевченку, було скорочено у рамках проведення оптимізації в телерадіокомпанії. Про це у коментарях «Детектор медіа» розповіла генеральний директор ОДТРК Оксана Матюх.
«Нині в Одеській ОДТРК, як і в багатьох інших бюджетних установах, вживаються заходи щодо оптимізації структури та скорочення чисельності посад. Під час проведення оптимізації структури телерадіокомпанії кількість посад (у тому числі журналістських) зменшилась. Відповідно до трудового законодавства визначено працівників, які мають переважне право на залишення на роботі. Працівникам, чия посада була скорочена, за відсутності аналогічних вільних робочих місць, запропоновано інші вакантні посади», - написала пані Матюх в листі до ТК.
Вона також зазначила, що кадрове рішення щодо Богдана Осінського не пов'язане зі скандальним репортажем.
«За відсутності вільних редакторських посад Богдану Осінському було запропоновано посаду звукорежисера, від якої він відмовився. Скорочення посад здійснюється відповідно процедурі та не має відношення до згаданого Вами інциденту», - уточнила генеральний директор.
Як писала ТК, за рішенням керівництва Одеської ОДТРК у рамках реорганізації, яку запланували на кінець жовтня, понад десять журналістів (коментаторів) компанії буде переведено на посади редакторів. На відміну від інших колег, пану Осінському запропонували технічну посаду. Оскільки робота звукорежисера не пов'язана з журналістською діяльністю, підписати розпорядження керівництва кореспондент відмовився. Пан Осінський переконаний, що таким чином керівництво хоче усунути його з роботи на телекомпанії, адже його репортаж про чиновника, який сплутав Панаса Мирного з Тарасом Шевченком, викликав негативну реакцію менеджменту ОДТРК. Після виходу згаданого вище матеріалу в ефір 9 березня 2010 року керівництво телерадіокомпанії намагалося винести його авторові догану, а інших журналістів та редакторів зобов'язало подати пояснювальні записки щодо того, яким чином сюжет потрапив у випуск новин.
«Я вважаю, це рішення прийняли, щоб позбутися мене. Я, звичайно, можу працювати звукорежисером і володію всіма необхідними для цього навичками. Але, по-перше, йдеться про меншу зарплату, а по-друге, це зовсім не журналістська робота. Зручніше, щоб замість маячити перед чиновниками, я займався аудіомонтажем і не ставив незручних запитань», - розповів ТК пан Осінський.
«Детектор медіа»