Грузія обмежить доступ громадськості до інформації справ міжнародних судів

23 Липня 2010
18930
23 Липня 2010
17:04

Грузія обмежить доступ громадськості до інформації справ міжнародних судів

18930
Грузія обмежить доступ громадськості до інформації справ міжнародних судів

Нова поправка до закону про свободу інформації Грузії вводить обмеження на доступ «третіх сторін» до інформації судових справ, які розглядаються в міжнародних інстанціях за участі грузинського уряду. Про це повідомляє Eurasianet.org.

 

Відповідно до прийнятої 21 липня 2010 року поправки журналісти, правозахисники та інші особи, безпосередньо не пов'язані зі справами, повинні звертатися до судових інстанцій Грузії за дозволом оприлюднювати ту чи іншу інформацію. Сам факт розгляду справи в міжнародному суді і досі лишається відкритою інформацією.

 

До прийняття даної поправки грузинське законодавство передбачало вільний доступ до всієї інформації про адміністративні справи, окрім кримінальних, комерційних та професійних таємниць, секретних операцій.

 

Громадські організації називають цю поправку кроком назад у демократичному розвитку. За словами члена Асоціації молодих юристів Грузії Тамари Гурчіані, поправка стала першим знаком обмеження владою закону про свободу інформації з часів «революції троянд» 2003 року: «Це найгірший крок з тих, що можна було зробити. Це заздалегідь закриває доступ до інформації без будь-яких обговорень».

 

Також побоювання з приводу законопроекту висловлює представник американської демократичної організації Freedom House Карін Дейч Карлекар: «В цілому внесення додаткових виключень в закони про свободу слова інформації послаблює їх і таким чином є загрозою свободі ЗМІ»

 

Автор законопроекту, а також член правлячої партії «Єдиний національний рух» Лаша Тордія вважає, що поправки відповідають процедурам міжнародного суду і не заважають доступу громадськості до інформації: «Якщо суд вирішить оприлюднювати інформацію, то її оприлюднять. В іншому, випадку вона залишиться конфіденційною», - зазначає Тордія. За його словами, уряд прийняв рішення внести поправку в закон через «вимоги» паризького Міжнародного арбітражного суду.

 

Суд «вимагає, щоб частина» інформації про справи, фігурантами яких є грузинський уряд і приватні компанії, залишалася «конфіденційною». Тордія не роз'яснив, які саме справи чи клопотання маються на увазі.

 

Юрист Міжнародного арбітражного суду Сільві Пікар Рено у роз'ясненнях Eurasianet.org. повідомила, що організація може «лобіювати» розгляд справи в арбітражному суді, але не має ніяких важелів впливу на розробку країною політичного курсу.

 

Поправка матиме вплив на справи, які розглядаються не тільки в Міжнародному арбітражному суді. Зазначимо, що наразі в Європейському суді з прав людини у Страсбурзі та інших інстанціях очікує на розгляд низка позовів до грузинського уряду.

 

Тетяна Веремчук, для «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
18930
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду