ТСК з питань цензури передасть «Репортерам без кордонів» всі матеріали та законопроекти для незалежної оцінки
Члени парламентської Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів передадуть міжнародній правозахисній організації «Репортери без кордонів» всі зібрані матеріали про випадки тиску на ЗМІ, а також законопроекти про посилення гарантій свободи слова та про доступ до публічної інформації - для незалежної оцінки.
Про це сторони домовилися на зустрічі 20 липня. Участь у зустрічі взяли: від ТСК - народні депутати Олена Кондратюк (БЮТ), Микола Катеринчук (НУ-НС), Володимир Зубанов (Партія регіонів), від «Репортарів без кордонів» - генеральний секретар Жан-Франсуа Жульяр, керівник Європейського відділу Ельза Відаль, представник «Репортерів» в Україні Оксана Романюк, а також перший заступник голови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко.
«"Репортерів" цікавило питання, які результати може мати діяльність ТСК. Ми окреслили причини створення слідчої комісії та ситуацію, яка склалася з окремими ЗМІ. Я зазначала, що ТСК нараховує п'ять представників від опозиції і шість від влади. І зараз вона працює в таких умовах, що до 1 жовтня ми маємо дати перший звіт», - повідомила ТК секретар слідчої комісії Олена Кондратюк.
За її словами, ТСК домовилася з «Репортерами без кордонів», що організація дасть свої рекомендації щодо законопроектів про посилення гарантій свободи слова та про доступ до публічної інформації, а також щодо випадків тиску на журналістів. «Ми після закінчення зустрічі передаємо всі документи і звернення, які зараз є в ТСК, а також надані Сергієм Кутраковим і Сергієм Андрушком відеоматеріали, щоб вони («Репортери без кордонів». - ред.) могли сказати, наскільки допустимі чи недопустимі для розвинених країн, таких як Франція, ситуації, які складаються зараз у нас», - розповіла пані Кондратюк.
Окрім цього, члени ТСК розповіли про формування Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та звернення до президента з проханням включити представника громадськості до її складу.
Представник Партії регіонів у ТСК Володимир Зубанов запевнив, що коаліція готова у вересні приймати законопроекти, які б посилили гарантії свободи слова.
Водночас перший заступник Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко сказав, що сподівається на допомогу «Репортерів без кордонів» у створенні суспільного телебачення в Україні.
Генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Жан-Франсуа Жульяр на зустрічі повідомив, що організація зможе дати свої рекомендації після всебічного вивчення ситуації. «Репортери» планують ще один візит до України для зустрічі з президентом Віктором Януковичем після 24 серпня.
Нагадаємо, 19 липня «Репортери без кордонів» зустрілися з представниками руху «Стоп цензурі!».
«Детектор медіа»