Комісія з журналістської етики «дружньо попередила» Кароліну Тимків з «Корреспондента»

5 Липня 2010
13616
5 Липня 2010
17:23

Комісія з журналістської етики «дружньо попередила» Кароліну Тимків з «Корреспондента»

13616
Комісія з журналістської етики «дружньо попередила» Кароліну Тимків з «Корреспондента»

Комісія з журналістської етики вирішила дружньо попередити Кароліну Тимків - автора публікації у журналі «Корреспондент» «Степенные люди» від 26 лютого 2010 року. Розглянувши скаргу директора Інституту журналістики Київського державного університету ім. Т. Шевченка Володимира Різуна щодо змісту цієї публікації, що стосується оцінки підготовки наукових кадрів в аспірантурі згаданого інституту, комісія не виявила підстав вбачати у діях журналіста свідомого злого умислу і схиляється до думки, що ця помилка трапилася через брак досвіду.

 

Розглянувши скаргу по суті і зміст статті, Комісія вважає , що стаття Кароліни Тимків присвячена актуальній темі - підготовці наукових кадрів в Україні і негативним явищам, які мають місце у практиці вищих навчальних закладів.

 

На думку членів Комісії, авторка матеріалу фахового розкриває тему, наводить переконливі докази того що дисертації і наукові ступені в Україні дедалі частіше стають об'єктом купівлі-продажу.

 

«Однак, використовуючи для розкриття теми негативні судження анонімної аспірантки про її трирічне навчання в аспірантурі Інституту журналістики, авторка допустилася серйозної професійної помилки і порушення журналістської етики. Одне лише прохання про збереження анонімності мало б насторожити журналістку і примусити її додатково перевірити отриману інформацію. Однак цього Кароліна Тимків, на жаль, не зробила, таким чином порушивши п.10 Етичного кодексу українського журналіста: "Точки зору опонентів, у тому числі тих, хто став об'єктом журналістської критики, мають бути представлені збалансовано"», - йдеться у рішенні Комісії.

 

Комісія звертає увагу колег на необхідність неухильно дотримуватися норм професійної етики при підготовці статей, передусім критичних матеріалів, які мають значний суспільний резонанс.

 

Сама Кароліна Тимків на засідання комісії не з'явилася і своїх пояснень не надала, однак погодилася прокоментувати рішення комісії для ТК.

 

«Я сама п'ять років назад закінчила Інститут журналістики, тому знаю про "тонкощі" навчання в цьому вузі не за чутками, а з власного досвіду. Крім того, анонімне джерело, на яке я посилаюсь, людина, яку знаю не один рік, і тому в мене немає підстав їй не довіряти. Однією з умов інтерв'ю було не називати прізвище цієї людини, що я й зробила. Напевне Володимиру Різуну неприємна й образлива критика на адресу Інституту журналістики, тому він таку увагу акцентує на реальному досвіді героїні з моєї статті», - сказала Кароліна Тимків.

 

З повним текстом рішення можна ознайомитися тут.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13616
Коментарі
3
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
shelya
5283 дн. тому
Редакція газети «Правдошукач» висловлює співчуття журналістам в зв’язку з дискредитацією їх професійної діяльності необгрунтованими і необ’єктивними оціночними судженнями громадської організації «Комісія з журналістської етики» http://sheliazhenko.livejournal.com/200823.html
Gamlet
5284 дн. тому
А те, що цей Інститут очолює такий невіглас,як Різун - це не ганьба національній освіті й Київському імені Тараса Шевченка Університету! Після таких СТОВПІВ - Шестопала, Прилюка, першого директора Анатолія Захаровича Москаленка, спражніх педагогів, фахівців, відданих справі служіння Вітчизні й ПравдіCENSORED! Що він може дати - крім потреби прогинатися, прислуговувати й інтригувати? А кого справді він навколо себе зібрав - від примітивного жлоба гутирі до CENSORED - приступенко й К. .
Westa
5284 дн. тому
А про те, в що перетворив добродій Різун нашу альму-матір теж не можна говорити, чи процес настільки безповоротний, , що марно чи безнадійно дискутувати? І результати , плоди трудів ми бачимо щоденно- в бездуховних непрофесійних, без громадянської позиції проституйованих служителях слова й гласності. Кричуща безграмотність, безпринципність, ненависть до України - найхарактерніші риси випускників славетного чи одного й найпрестижніших колись факультету журналістики. Зруйновано систему підготовки, навчальні програми, викладацький склад (які вчителі були - корифеї рідного слова!) і "недожурналісти-недоредактори" з дипломами встають шеренгами в 5 колону! Оце і є заслуга ректора різуна !
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду