В Ірані суд на 30 років заборонив журналістці писати

22 Червня 2010
11317
22 Червня 2010
14:04

В Ірані суд на 30 років заборонив журналістці писати

11317
В Ірані суд на 30 років заборонив журналістці писати

Канадські журналісти заради свободи висловлення (CJFE) вимагають звільнення в Ірані кореспондентки, лауреата міжнародних премій, Жілу Бан'ягубу, пише «Інститут масової інформації» з посиланням на  IFEX.

 

 

39-річну журналістку разом з чоловіком, також журналістом Бахманом Ахмаді Амулі, арештували в червні 2009 року за звинуваченням у пропаганді, що спрямована  проти ісламського режиму. Днями суд засудив її до року ув'язнення та заборону писати упродовж 30 років. 

 

Звинувачення висунули після того, як Бан'ягуба висвітлювала президентські вибори та вуличні протести, що відбулися в 2009 році. Чоловіка журналістки також засудили до п'яти років позбавлення волі через порушення суспільного порядку.

 

CJFE вважає, що журналістку переслідують за критичні матеріали та за професіонально виконану роботу. Бан'ягуба відома тим, що бореться за принципи свободи висловлення та критикує владу. В 2009 році вона отримала Міжнародну премію свободи друку CJFE та в квітні 2010 року премію Репортерів без кордонів.  

 

Канадська журналістська спільнота стривожена кількістю журналістів, яких переслідують в Ірані та кидають за грати. Станом на 1 червня як найменш 37 журналістів є ув'язненими та ще 19 звільнені з роботи. Умови ув'язнення вкрай жорстокі, процеси відбуваються з порушеннями, до журналістів застосовують тортури та примушують давати неправдиві свідчення.

 

 «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11317
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду