Герман запросила в Україну генсека «Репортерів без кордонів»
Заступник глави адміністрації Президента України Ганна Герман відповіла на відкритий лист міжнародної організації «Репортерів без кордонів» до Віктора Януковича щодо порушень прав журналістів в Україні.
У тексті свого звернення пані Герман дякує організації за «скрупульозну увагу до проблем» які для неї «є надзвичайно близькими» і запрошує генерального секретаря Жана-Франсуа Жюйара відвідати Україну.
«Хочу особливо підкреслити, що Президент України Віктор Янукович глибоко розуміє і підтримує процес подальшого розвитку свободи слова в Україні. Саме зусиллями Президента робиться зараз багато для того, щоб Перший національний телеканал проводив підготовку для того, щоб у близькій перспективі стати Громадським. Президент також підтримує ідею створення Громадського радіо», - зазначила Ганна Герман.
Щодо вказаного у листі «Репортерів без кордонів» факту недопущення чималої кількості журналістів до прес-конференції за участі президентів України і Росії, що відбулася 21 квітня у Харкові, вона пояснила:
«У форматах міжнародних зустрічей, на прес-конференціях, в яких бере участь не лише Глава нашої держави, але і керівники інших держав, бувають обмеження в кількості журналістів, які можуть розміститися в залі, де відбувається подія. Приклад з Харковом тут є дуже показовим. Дія відбувалася у залі, де Президенти Росії та України підписували міждержавні угоди. Зала в приміщенні Харківської облдержадміністрації була розрахована на те, що можна було розмістити усього 142 журналісти. Таким чином, 79 місць було віддано українським журналістам і 63 - російським».
Як писала ТК, тоді спілкуванням глав держав представники медіа слідкували з окремого приміщення і не мали можливості поставити запитання.
«Присутність півтораста журналістів дає підстави говорити про досить широке представництво медій на цьому заході, - відзначила заступник глави адміністрації Президента. - Прес-секретар Харківської облдержадміністрації також дала можливість побувати на цій конференції тележурналістам та представникам західних інформаційних агентств а також українських агентств. При цьому не змогли потрапити на прес-конференцію усі бажаючі журналісти. Це прикро, мені щиро жаль, що так сталося , але таке буває і в інших країнах старих демократій, коли до Президента не всі бажаючі журналісти мають змогу потрапити. До слова, кореспондент «Франс-прес» була на даній прес-конференції».
Резюмуючи, пані Герман зазначила, що не може оцінювати харківську ситуацію, як таку, що має щось спільного з жорсткою оцінкою про нібито утиски свободи слова в Україні.
У жорсткості вона звинуватила опозицію:
«Звичайно, українській опозиції хотілося б, щоб нова влада чинила тиск на пресу. Звичайно, опозиція видає бажане за дійсне і намагається перекручувати факти і подавати їх через журналістів, які тісно співпрацюють з опозиційними штабами, до відома "Репортерів без кордонів"».
З вовним текстом листа Ганни Герман можна ознайомитися тут.
Як повідомляла ТК, напередодні, 28 квітня, представники «Репортерів без кордонів» спрямували відкритого листа до Віктора Януковича. У зверненні за підписом Жана-Франсуа Жюйара, вони висловили занепокоєння щодо різниці між висловленими твердженнями главою держави під час виступу на Парламентській асамблеї Ради Європи і реальною ситуацією зі свободою слова в Україні.
«Детектор медіа»