ІМІ оприлюднив юридичний коментар щодо наказу МВС про взаємодію із ЗМІ

13 Квітня 2010
24605
13 Квітня 2010
09:52

ІМІ оприлюднив юридичний коментар щодо наказу МВС про взаємодію із ЗМІ

24605
ІМІ оприлюднив юридичний коментар щодо наказу МВС про взаємодію із ЗМІ

Інститут масової інформації оприлюднив юридичний коментар щодо виданого 23 березня наказу №88 Міністерства внутрішніх справ «Про вдосконалення взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації».

 

На думку експертів ІМІ, у контексті таких тенденцій 2010 року, як збільшення порушень прав журналістів, у тому числі, й самими представниками міліції та значну пасивність правоохоронних органів щодо захисту прав працівників ЗМІ, наказ є позитивним кроком в напрямку утвердження свободи слова та захисту прав журналістів.

 

Щодо змісту наказу, юристи ІМІ зазначили:

 

Умовно документ можна поділити на дві частини, які регулюють різні аспекти взаємодії МВС та журналістів.

 

По-перше, в Наказі №88 встановлений порядок інформування та доступу до інформації журналістів про діяльність самого МВС.

 

Одним з пріоритетів МВС встановлено забезпечення надання засобам масової інформації об'єктивної інформації про діяльність міліції шляхом активізації співпраці з редакціями ЗМІ. Також, встановлена вимога проведення об'єктивної перевірки критичних матеріалів про діяльність міліції, оперативного інформування редакцій про результати таких перевірок та вжиті заходи реагування, і навіть упровадження системи заохочення представників ЗМІ за конструктивну критику та об'єктивне висвітлення роботи міліції.

 

Цікавим видається пункт, який встановлює, що з метою розширення тематики матеріалів у засобах масової інформації про діяльність міліції, створення умов для безпосереднього ознайомлення представників ЗМІ зі специфікою роботи органів внутрішніх справ, встановлено залучення журналістів до участі (при дотриманні заходів особистої безпеки) у рейдах, операціях, виїздах на місця подій спільно з оперативно-слідчими групами, спецпідрозділами тощо.

 

Вся інформація про роботу міліції, яка викликає інтерес суспільства, також буде оприлюднюватися на офіційних сайтах МВС, ГУ-УМВС. Про те, що найбільше цікавить громадськість, в МВС сподіваються дізнатися безпосередньо від представників засобів масової інформації, які працюють над підготовкою відповідних матеріалів та в ході цієї роботи звертаються з відповідними запитами про надання інформації до підрозділів зв'язків з громадськістю міліції.

 

Для підрозділів міліції встановлений 3-денний термін (не більше трьох діб) на опрацювання інформаційних запитів редакцій засобів масової інформації, які надходять з підрозділів зв'язків з громадськістю, щодо надання журналістам відповідних коментарів, довідкових матеріалів, участі в телерадіопрограмах.

 

По-друге, наказом встановлені вимоги до підрозділів МВС у разі скоєння протиправних дій відносно представників засобів масової інформації.

 

Щодо безпосереднього захисту прав журналістів в наказі містяться лише два пункти. Перш за все це пункт наказу 3.4., який передбачає: «У разі скоєння протиправних дій відносно представників засобів масової інформації, інших резонансних подій за їх участю забезпечити негайне прибуття до місць таких подій керівників ГУМВС, УМВС, міськрайлінорганів та відповідних підрозділів у зв'язках з громадськістю з метою здійснення контролю за дотриманням прав журналістів. Терміново доповідати про такі події Міністру внутрішніх справ України».

 

Окрім цього в пункті 3.5 Наказу встановлено, що з метою попередження фактів ігнорування права журналістів на отримання інформації, створення сприятливих умов для безпеки журналістів під час виконання ними свого професійного обов'язку в місцях проведення масових заходів і надзвичайних подій, встановлена вимога в обов'язковому порядку визначати уповноважену особу з числа керівництва підрозділів для оперативної взаємодії з журналістами безпосередньо в місцях таких подій.

 

З повним текстом наказу можна ознайомитися тут.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
24605
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
OBI-Consulting.eu
5336 дн. тому
Шановний МВС! Ви такими ІСТОРІЯ, як http://www.telekritika.ua/news/2010-04-13/52301 повністтю перекреслюєте все НОВЕ. Де реакція на КМДА - треба було дочекатися вказівки ВПМ? Що відбувається? Куди дивиться Президент??? Це стратегічна помилка - довіра владі - це те що падає дуже швидко. Коли так вестися із ЗМІ та журналістами - все може бути набагато швидше.. АУ! Як спиться, єМ-Вє-єСє?
Dimonn1985
5336 дн. тому
Ворон ворону глаз не выклюет.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду