Друге дихання «Книги.UA»
Після чотиримісячної паузи художньо-публіцистична програма «Книга.UA» повернулася в ефір Першого Національного.
Нагадаємо, що вперше програма, присвячена літературно-книжковому світу та його «жителям», вийшла в ефір 1 вересня 2007 року. Передусім - на виконання Указу президента Ющенка, який 2007-й оголосив Роком книги. Відтак, «Книга.UA» виходила в ефір більше двох років. Але чотири місяці тому вона змушена була припинити вихід, а «поновилася» на Першому Національному кілька тижнів тому.
Із цієї нагоди «День» поспілкувався з директором творчого об'єднання громадсько-політичних програм НТКУ, автором та ведучою програми Мариною Бондренко.
- На які зміни варто очікувати глядачам програми «Книга.UA» разом із «другим диханням» програми?
- Наша програма постійно експериментує з рубриками та темами, намагається якнайбільше розширити сферу, пов'язану з літературним та книжковим життям. Думаємо, що, окрім тих рубрик, які вже прижились у нас в проекті за три роки, ми будемо робити певні тематичні сюжети - можливо «лайфові» історії. Так, уже третю програму поспіль ми закінчуємо своєрідним настроєвим акцентом - «кліпом» із життя письменників. Наприклад, у одній із програм вони в нас пірнали в ополонку, прощаючись із зимою. Намагаємося зробити так, аби «Книга.UA» була не академічною програмою, а щоб вона утримувала максимально широке коло глядачів.
- Тобто «Книга.UA» рухається в напрямку розважальному...
- Головну концепцію ми все одно залишаємо незмінною - це літературні та книжкові новини в Україні та світі, а «серцевина» - інтерв'ю з літературним «хедлайнером», де він розповідає про вихід книжки чи іншу цікаву подію з літературного життя. Далі починається поле для експериментів. Але по суті можна говорити про те, що «Книга.UA» прагне максимально позбутися своєї академічності за рахунок таких жанрів, які умовно можна назвати легкими. Тому що насправді навіть розважальний формат потребує серйозного, професійного та кваліфікованого підходу.
- А що стосується змін у зв'язку з новим керівництвом каналу?
- Наразі нове керівництво продовжує співпрацю з нами. І це тішить.
- А як щодо інших культурологічних проектів?
- Зараз я намагаюся переконати керівництво, що програму «Культурний фронт» із Юрієм Макаровим необхідно повернути в ефір. Якщо мені це вдасться, я лобіюватиму й інші проекти культурологічного напрямку.
Сергій Кащаєв, газета «День»
Фото Руслана Канюки, газета «День»