Моральна комісія засідала в напівсекретному режимі

23 Грудня 2009
3
11229
23 Грудня 2009
17:45

Моральна комісія засідала в напівсекретному режимі

3
11229
Моральна комісія засідала в напівсекретному режимі

Половина засідання Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі 23 грудня пройшла у відкритому режимі, а потім голова попросив журналістів вийти, оголосивши, що наступна частина буде закритою. На початку засідання про це ніхто не попереджав і члени комісії за таке рішення не голосували.

 

Журналістам дозволили послухати питання про дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі в Черкаській області, яке затяглося майже на годину. Доповідач Олександр Лисенко по суті питання говорив близько п'яти хвилин, а решту часу розповідав присутнім про Черкащину: скільки шкіл, бібліотек, вузів в області тощо, ілюструючи інформацію діаграмами і таблицями. Крім нього, про Черкащину ще говорив заступник губернатора області пан Чабан. За словами Костицького, в плані дотримання суспільної моралі Черкащина виглядає ледь не найкраще в Україні, тому, мабуть, доповідачу й не було про що говорити.

 

Також журналісти послухали обговорення питання про телеканали ТЕТ (програма «Дом-2»), АТВ (програма Григорія Кваснюка «Правда»), Новий канал («Аналіз крові»), про дослідження двох відеофільмів «Распутство в мире моды» і «Шлендры открывают сезон», публікації журналу «Потребитель + власть».

 

Решту ж питань - про стан виконання рішень НЕК, план засідань на 2010 рік, звернення до кандидатів у президенти України, проект концепції всеукраїнського тижня відповідального ставлення до життя та інші, комісія розглядала вже без преси. 

 

На думку медіаюриста Ігоря Розкладая, закрита форма проведення засідань НЕК не передбачена законом.

 

«Орган влади має робити лише те, що дозволено законом. Згідно з постановою Кабміну від 17 листопада 2004 року № 1550 "Про національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі" основною формою роботи комісії є її засідання. Засідання проводяться відповідно до регламенту та планів роботи, які затверджує голова комісії. Наскільки я зрозумів, в  плані засідання 23 грудня не було нічого архисекретного, щоб проводити його без преси», - каже юрист.

 

Нагадаємо, що раніше НЕК закидали, що журналісти не можуть потрапити на її засідання, оскільки вона їх не анонсує, хоча голова НЕК неодноразово зазначав, що комісія відкрита для громадськості.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3
11229
Теги:
Коментарі
3
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ваше iм'я:
5605 дн. тому
Наверное порнуху смотрели.
кокотюха
5606 дн. тому
"звертаються в 4 рази більше" - це коли раніше звиртався один довбодятел, а тепер до нього додалося ще троє. от уже ж... може б моралістам на славну гайдамацьку Черкащину перебратися, там же морально...
Зимуля
5606 дн. тому
Правильно, в підпілля їх.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду