Чеська розвідка знала про плани Саддама Хусейна обстріляти будинок Радіо Свобода в Празі
Представники чеської розвідки повідомили цього тижня, що у 2000 році вони розкрили наміри іракських бойовиків атакувати штаб-квартиру Радіо Свобода в центральній частині Праги.
Офіцери чеських спецслужб сьогодні повідомляють, що колишній іракський лідер Саддам Хусейн наказав своїм бойовикам напасти на празький штаб Радіо Свобода, і чеська розвідка довідалася про це зі своїх джерел в іракському посольстві в Празі восени 2000 року.
Речник чеської розвідки Ян Шуберт відзначив у розмові з журналістами, що Хусейн «дав інструкції своїй секретній службі, щоб та зруйнувала іракську редакцію Радіо Свобода в Празі, і дав на це значні фінансові ресурси». Іракська служба Радіо Свобода почала виходити в ефір із жовтня 1998 року.
Нинішній посол Іраку в Празі Зія ад-Даббас, який був у ті роки в опозиції до режиму Хусейна, відзначив Радіо Свобода, що владу іракського диктатора дуже лютили програми іракської редакції в Празі.
«Ми підтвердили інформацію про те, що режим Хусейна готував атаку на іракську службу Радіо Свобода через своїх агентів в іракському посольстві в Празі, яке було важливим осередком іракських спецслужб в Європі. Сам Саддам був дуже занепокоєний передачами цього радіо на Ірак», - каже дипломат.
Радіо мали обстріляти з гранатомета з сусіднього будинку
Згідно з інформаціями чеської розвідки, агенти іракських спецслужб привезли до Праги для нападу на Радіо Свобода гранатомет і боєприпаси до нього, автомати, гранати та іншу зброю.
Вони планували орендувати для нападу на приміщення Радіо квартиру на вулиці Джорджа Вашингтона навпроти будівлі Радіо Свобода, поблизу площі Святого Вацлава в центрі Праги.
Нинішній Президент корпорації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джефф Ґедмін відзначив, що нова інформація про наміри атаки на Радіо є свідченням того, що авторитарні режими вороже наставлені проти незалежних засобів інформації.
«Я вважаю, що ця історія ще раз яскраво підтверджує: є сили, які готові на смертельні атаки, щоб лише відключити все те, що ми гарантуємо нашим слухачам, - тобто вільний і надійний потік точної інформації», - каже керівник Радіо.
Американські офіційні чинники відмовилися коментувати ці повідомлення чеської розвідки.
Самі ж чеські представники повідомили також, що вони вислали з Чехії упродовж 2000-2003 років іракського дипломата, який фотографував Радіо Свобода, і ще п'ятьох працівників іракського посольства у Празі.
Після падіння режиму Хусейна у квітні 2003 року нові іракські дипломати передали чеській владі запаси зброї, які були сховані у підвалі посольства для нападу на будову Радіо Свобода у центрі Праги.
Василь Зілгалов, «Радіо Свобода»
Фото - www.radiosvoboda.org
