Томенко пропонує президенту скасувати указ про звільнення Лясовського
Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко запропонував президенту України скасувати указ «Про звільнення В.Лясовського з посади члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» від 24 листопада №961/2009 як такий, що не відповідає чинному законодавству. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.
Незаконний характер звільнення члена Національної ради Владислава Лясовського, особливо в період президентської виборчої кампанії, може створити небезпечний прецедент, коли такими указами можуть бути звільненні низка членів Нацради, що перетворить її в недієздатний орган, попереджає віце-спікер.
Микола Томенко нагадав, що правові засади призначення та звільнення членів Національної ради визначаються Конституцією України та Законом України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення».
Зокрема, відповідно до ст. 4, п. 3 закону про Нацраду, повноваження члена Національної ради починаються з дня його призначення і тривають п'ять років, за виключенням визначених законом випадків. А статті 8 і 16 визначають, що індивідуальне дострокове припинення повноважень членів Нацради здійснюється у чітко визначених випадках:
- рішенням Нацради (звільнення за власним бажанням, відставка, смерть);
- рішенням Нацради за поданням її голови або трьох членів (припинення громадянства, обвинувальний вирок суду, визнання недієздатним);
- рішенням суду за поданням голови або трьох членів Нацради (порушення обмежень щодо заборони сумісництва, участі у засновниках та власності часток у майні ТРО; стан здоров´я, неучасть у засіданнях Нацради без поважних причин).
«Тобто закон не передбачає можливості індивідуального дострокового припинення повноважень членів Нацради Верховною Радою або президентом України. Цим двом суб'єктам надано лише право колективного дострокового припинення повноважень всього складу Нацради - шляхом відправлення його у відставку через висловлення недовіри Нацраді парламентом і президентом за результатами її звіту», - зазначив пан Томенко.
Заступник голови Верховної Ради також звернув увагу на те, що в указі президента не вказано жодних підстав для звільнення. «Цим самим порушено не лише положення закону щодо суб'єктів права дострокового припинення повноважень, а й положення щодо вичерпного переліку підстав такого припинення. Отже, на підставі такого указу Нацраді буде практично неможливо оформити звільнення Лясовського з посади на законних підставах відповідно до законодавства про працю», - резюмував він.
На думку Миколи Томенка, указ президента не відповідає вимогам закону «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» і його правомочність може бути оскаржена у суді.
«Детектор медіа»