Програму Бі-бі-сі за участі націоналіста Гріффіна дивилися 8 мільйонів глядачів
Завдяки участі у телепрограмі Question Time лідера ультраправої партії Ніка Гріффіна корпорація Бі-бі-сі отримала рекордні рейтинги. Про це повідомляє британська газета The Times.
Понад 8 мільйонів осіб слідкували за ходом дискусії. Це найбільший показник програми за 30 років, середня аудиторія якої становить 2-3 мільйони глядачів. За результатами тижня, Question Time побила навіть показники рейтингового конкурсу Strictly Come Dancing.
«Така значна аудиторія явно демонструє інтерес громадськості до окремих політичних діячів», - задоволений виконувач обов'язків генерального директора Бі-бі-сі Марк Біфорд.
Він підкреслив, що під час ефіру Бі-бі-сі витримала нейтральну позицію, усі запитання лідеру Британської національної партії (БНП) ставила аудиторія.
Чотири з п'яти запитань панельної дискусії стосувалися безпосередньо діяльності БНП. У п'ятому йшлося про суперечливу колонку у газеті Daily Mail на смерть співака Стівена Гетелі, котрого пан Гріффін назвав геєм у некоректній формі.
Під час програми Гріффін був нервовий і незібраний, пише The Times. Втім це не завадило йому ще раз озвучити фірмові расистські репліки, що зокрема стосувалися мультикультуралізму.
По закінченню ефіру лідер БНП зібрав журналістів на узбережжі Темзи і оголосив: «Це була не програма Question Time! Це було лінчування!».
Як і передбачалоось, у день скандального ефіру телецентр оточили близько 500 протестувальників. Та вони не могли перешкодити пану Гріффіну потрапити у студію. За даними Скотленд Ярда, під час зіткнення з демонстрантами трьох чиновників поранили, шістьох демонстрантів арештували.
Дебати довкола лідера БНП тривають і досі. На адресу Бі-бі-сі продовжують надходити відгуки невдоволених. Лише протягом дня 243 глядачі поскаржилися, що програма була налаштована проти Гріффіна. Ще 114 осіб висловили свій простест проти рішення його запросити.
Рішуче розкритикувала Бі-бі-сі за її рішення перший темношкірий член парламенту жінок країни та представниця вченої ради ТБ Бі-бі-сі Діана Абботт. Вона звинуватила корпорацію у тому, що та виставила Гріффіна жертвою, на що він і розраховував.
«Участь у програмі дала йому непотрібну можливість засвітитися, непотрібну довіру. А виявляти довіру до прибічників фашизму посеред процесу їх занепаду - дуже небезпечна річ», - зауважила пані Абботт.
Засудив програму міністр Об'єднаного Королівства у справах Уельса Пітер Хейн, який взяв участь у програмі як відомий учасник кампанії проти апартеїду, що проводилася у ЮАР у 70-х. Він сказав: «Бі-бі-сі має бути соромно за цього одноосібного расиста, якому вона подарувала чи ненайбільшу люб'язністю за всю брудну історію фашизму».
Задоволені участю у програмі їх лідера представники БНП та їх прибічники. Французький ультраправий лідер Жан-Марі Ле Пен вже встиг помітити, що його підтримка подвоїлась. Він переконаний: участь Гріффіна у шоу сприятиме зростанню популярності БНП.
Як писала «Детектор медіа», обговорення участі в ефірі Question Time пана Гріффіна стало справжнім яблуком розбрату в дні, коли британці зазвичай мирно святкують національне свято - День яблука.
Новина про те, що він виступить в ефірі Бі-бі-сі, не на жарт розхвилювала громадськість країни. Адже БНП тут багато хто зневажає за профашистські погляди та грубі прояви націоналізму. Партія відома антисемітськими гаслами, а також відвертою зневагою ісламу. Її статут орієнтується на такі цінності, як «біологічні расові відмінності» чи «перешкоджання небілій іміграції».
«Детектор медіа»
Фото - www.timesonline.co.uk