Чи дійсно шукають замовників убивства Ґонґадзе?

16 Вересня 2009
34426
16 Вересня 2009
15:12

Чи дійсно шукають замовників убивства Ґонґадзе?

34426
Інтернет видання Українська Правда оприлюднила звернення стосовно рослідування справи Ґонґадзе, висловивши побоювання, що замовники убивства журналіста і далі можуть залишитися невиявленими і непокараними. Георгій Ґонґадзе зник 16 вересня 2000 року. Згодом виявилося, що його убили і тіло обезголовили.
Чи дійсно шукають замовників убивства Ґонґадзе?

Журналісти, колишні колеги Георгія Ґонґадзе та активісти в різних країнах світу називають позитивним розвитком затримання 21-го липня цього року колишнього генерала міліції Олексая Пукача, який переховувався багато років.

 

Але вони вказують, що поспішне скерування до суду лише його справи без встановлення замовників убивства було би черговим провалом у намаганнях виявити і покарати злочинців, які , імовірно, перебували чи перебувають на високих посадах.

 

Активісти також закликають владу притягнути до відповідальності тих, хто, як виглядає, заважав рослідуванням на початкових етапах.

 

9 років без відповіді

 

Через 9 років справу Ґонґадзе називають «лакмусовим папірцем», через який видно процеси, що відбуваються у політиці та українському суспільстві.

 

Якщо у перші роки розслідування справу намагалися знівелювати, рятуючи престиж влади, то зараз політики все частіше забезпечують собі таким чином передвиборчий PR.

 

Олександр Мороз, колишній голова Верховної Ради в інтерв'ю Бі-Бі-Сі сказав, що 9 років тому, він не думав, що розслідування зникнення і вбивства Ґеорґія Ґонґадзе може затягнутися на роки, і додав:

 

«За нормальних умов і при відповідальному ставленні людей, які розслідують цю справу, на юридичні крапки у цій справі достатньо було б і півроку. Ця справа очевидна, і сьогодні усі в суспільстві розуміють що сталося, але тепер потрібно поставити юридичні крапки і притягнути до відповідальності усіх причетних до справи, в першу чергу замовників».

 

Олександр Мороз нагадав про важливість так званих «плівок Мельниченка»: «Без долучення до цієї справи фактів, оприлюднених Мельниченком, очевидно, не можна. Треба врахувати те, що зроблені експертизи, підтверджена автентичність цих записів. Крім того, є низка фактів, які дають ясну картину у цій справі».

 

На думку Олександра Мороза справа Ґонґадзе продовжує бути заручницею політиків: «Минулий режим влади вбив Ґонґадзе, а нинішній режим торгується, маючи якісь домовленості по цій справі. Зауважте таку деталь - затримала екс-генерала Пукача, вже пройшло достатньо часу, щоб використати його свідчення, долучити моменти, зафіксовані майором Мельниченком, подати справу до суду, але щось не видно, щоб це робилося. А ті, хто причетний до справи, сьогодні дають нібито моральні оцінки, розповідають про те, що майор Мельченко вчинив злочин проти України, забувши, що є фабула справи - убили людину! Убили журналіста!!»

 

Дев'ять років тому не тільки обірвалося життя молодого чоловіка - змінилося життя його родини. Його мати досі так і не змогла поховати тіло сина. Дружина з дітьми виїхала на проживання до США.

 

Євгенія Клочко, Богдан Цюпин, Бі-бі-бі

 

Фото - rian.com.ua

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Євгенія Клочко, Богдан Цюпин, Бі-бі-бі
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
34426
Читайте також
11.03.2010 12:21
Олександр Народецький, «Радіо Свобода»
31 493
16.09.2009 13:03
Александр Ильченко, Александр Корчинский, газета «Сегодня»
28 558
16.09.2009 09:03
Олена Ремовська, «Радіо Свобода»
38 542
03.08.2009 12:49
Михайлына Скорик, «Левый берег»
17 110
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду