Ірина Кузнєцова: «Реклама може не лише дратувати»
Протягом кількох вечорів глядачі столичного телеканалу мали змогу познайомитися з кращими рекламними роликами, що у різні роки здобували престижні премії на фестивалі «Каннські леви». Про значення фестивалю для українського рекламного ринку та про свою співпрацю з ТРК «Київ» розповіла представник «Каннських левів» в Україні Ірина Кузнєцова.
- Ви - представник фестивалю «Каннські леви». Це волонтерська робота чи ви є найманим працівником?
- Принципи роботи такі, як у громадській організації. Бути представником фестивалю - почесне право для компаній із високим рейтингом на ринку рекламних послуг. Оскільки сам фестиваль - визначна подія для рекламістів усього світу, в оргкомітеті прискіпливо вирішують питання щодо своїх представників у конкретній країні. Від нього вимагають знання ринку і участь в успішному рекламному бізнесі. Я є головою правління громадської організації «Всеукраїнська рекламна коаліція» і генеральним директор компанії «Діалла комюнікейшенз». Рішення ухвалює оргкомітет і він обрав представником фестивалю в Україні мене. Причому, я вже п'ятий рік поспіль представляю інтереси компанії в Україні. Раніше в нас взагалі не було власного представника й інтереси фестивалю представляла дуже авторитетна особа у Москві.
Нині всі питання щодо фестивалю «Каннські леви» можна вирішувати у Києві, оскільки я маю відповідні права. Наприклад, вирішую питання щодо використання авторських прав фестивалю в Україні. Без мого відома не можна використовувати рекламні ролики фестивалю. Я також займаюся акредитацією журналістів, відповідаю на запитання наших компаній, що зацікавлені і беруть участь у фестивалі, а також займаюся тим, що рекламую фестиваль в Україні, хоч рекламісти і без мене дуже високо цінують цей фестиваль.
- Яка користь українським рекламістам від «Каннських левів»?
- Це фестиваль, на якому оцінюють найкращі роботи в світі. Звісно, найкращі, на думку авторитетного журі, тому що, можливо, хтось має іншу думку. Приз фестивалю є найпрестижнішим у цій діяльності. Для рекламістів це - як олімпійське золото для спортсменів.
Але це ще не все. Фестиваль - це місце, де можна навчатися. Під час фестивалю тривали понад 50 різних майстер-класів і семінарів. Саме в Каннах можна послухати виступи відомих фахівців світового рівня, поспілкуватися з ними. Наприклад, цього року там був Стів Балмер, перша особа Майкрософта після Білла Гейтса. Там можна було зустрітися з менеджером виборчої кампанії Барака Обами.
У Каннах можна почути авторитетну думку щодо головних тенденцій і подій рекламного ринку світу та інтенсивно навчатися протягом майже тижня. Тому безперечно українським рекламістам участь у заходах фестивалю дає унікальний шанс для професійного зростання.
- А яка користь «Каннським левам» від українських рекламістів?
- Для оргкомітету важливо бути представленими в нашій країні. Ми організовували з цією метою, наприклад, конкурс молодих креаторів. Особливої фінансової зацікавленості Україною в оргкомітету, який, до слова, має штаб-квартиру в Лондоні, немає, тому що звідси насправді ще дуже мало робіт подають для участі у конкурсних програмах і ще небагато людей можуть дозволити собі відвідувати фестивалі. Але «Каннським левам» важливо, що про них в Україні знають, про них пишуть, найкращі зразки реклами відомі нашим глядачам.
- Наскільки вдало, на вашу думку, представила «Каннських левів» телекомпанія «Київ»?
- Це насправді не було цілком презентацією фестивалю, це була демонстрація деяких творів, що було визнано кращими у різних номінаціях. Зрештою, я вважаю, що це наша спільна дія, принаймні тому, що саме я, як представник фестивалю, надала твори для показу. І дуже добре, що такі роботи демонструють на телеекрані, тому що люди мають змогу побачити, що реклама може не лише дратувати, а й розважати. Адже це, якоюсь мірою, мистецтво і дуже відповідальне, хоч би як до нього ставилися.