ЗМІ Черновецького обурені публікацією, де мера зробили педофілом (ОНОВЛЕНО)
«Київський медіахолдинг» - неформальне об'єднання комунальних та приватних засобів масової інформації, контрольованих мером Києва Леонідом Черновецьким - має намір звернутись до Комісії з журналістської етики з приводу публікації сайту «ТаблоID» (проект «Української правди»), у якій ідеться про ілюстрування фотографією Черновецького матеріалу про педофілів у британській газеті Mirror.
Ідеться про публікацію від 23 квітня «У Британії Черновецький став веселим педофілом», що посилається на вже видалену з сайту Mirror публікацію. В ній для ілюстрації матеріалу про поліграф («детектор брехні») використане фото Леоніда Черновецького із заретушованим обличчям.
«У результаті розслідування, проведеного редакцією Київського медіахолдингу, було виявлено декілька цікавих моментів, які свідчать про те, що на сайті «ТаблоID» було опубліковано підробку. По-перше, кольори на скриншоті сайту Mirror, розміщеному в матеріалі "Української правди", відрізняються - у версії "УП" колір сайту жовтий, насправді сайт "Mirror" оформлений у червоному кольорі. По-друге, структура сайту "Mirror" на скриншоті "УП" відрізняється від реальної структури сайту "Mirror". По-третє, напис під статтею на сайті "Mirror" свідчить, що матеріал було розміщено на правах реклами, а, отже, хтось заплатив за його розміщення гроші. Більш того, на сайті "Mirror" не вдалося знайти статтю, яка нібито була проілюстрована фотографією київського мера. Вона просто відсутня», - йдеться у заяві. Її автори називають публікацію провокацією та підробкою і мають намір далі розслідувати історію її появи, щоб з'ясувати, хто міг бути її ініціатором.
Тим часом, за спостереженнями ТК, про те, що публікація була справді присутня на сайті, свідчить наявність згадуваного фото на сервері на момент публікації цієї новини (згодом вона фото теж було видалене). Також видалена з сайту Mirror стаття збереглася у кеші пошукового сервера Google. Що ж до кольорів оформлення, то різні рубрики на сайті Mirror мають різний колір, і перегляд інших матеріалів рубрики News дозволяють пересвідчитись у тому, що її оформлення виконане у жовтих тонах.
«Ми готуємо публікацію, де будемо вимушені звернути увагу на непрофесіоналізм журналістів КМХ, - сказала ТК головний редактор групи видань «Українська правда» Олена Притула. - КМХ свідомо йде на конфлікт. Факт публікації мав місце. Ми написали про це як про курйозний випадок, а нас звинувачують у провокації і наводять завідомо неправдиві докази».
Олена Притула також звернула увагу на те, що різні розділи Mirror оформлені у різних кольорах. «Будь-якій знайомій з Інтернетом людині, не кажучи вже про журналістів, відомо, що таке кешування. ТК вже написала про те, що фото мера можна побачити через кеш пошуковиків... І вже зовсім дивно виставляти себе дурнями, оголосивши цю статтю «рекламною». Уважний читач газети Mirror, навіть не володіючи тонкощами англійської мови, зрозуміє, що картинка всередині кожної статті є рекламним блочком, і напис «реклама» стосується саме цього блоку, а не статті», - каже пані Притула. На її думку, зникнення фотографії разом із статтею є наслідком поспіху після дзвінка від Леоніда Черновецького.
Разом із тим вона вважає «не смішною, а страшною» ситуацію, коли колектив професійних журналістів «поставив підписи під заявою, і жоден із них не перевірив, чи все у тексті правда». «У цьому випадку йдеться або про масове «нагинання» журналістів холдингу, їх несамостійність, або про повальний непрофесіоналізм», - підбиває підсумок Олена Притула.
«Детектор медіа»