Лідер православних журналістів закликає створити в Росії аналог української моральної НЕК
Голова Клубу православних журналістів Росії, радник Голови Ради Федерації, виконавчий директор центру «Нова політика» Олександр Щипков позитивно оцінює підписання Хартії між українськими телемовниками та Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі та вважає за необхідне реалізувати подібну угоду в Росії. Про це йдеться в заяві пана Щипкова, опублікованій на сайті Religare.
На думку Щипкова, в результаті укладеної угоди «керівництво держави отримує можливість не лише на рівні законодавчих обмежень, але й у форматі суспільної дискусії брати участь в обговоренні допустимого і недопустимого на телеекранах країни, і, щонайважливіше, телевізійне начальство України готове до таких дискусій... Виходить, що держава не втручається в редакційну політику каналів, але спонукає добровільно дотримуватись норм суспільної моралі». Натомість, на російському телебаченні, на думку журналіста, «не існує жодних моральних меж», тим часом законопроекти, що передбачають створення аналогу української НЕК з питань захисту суспільної моралі, не ухвалюються.
«Практика державного або суспільного контролю давно існує в США, Канаді, Німеччині, Великій Британії, Японії, Франції... Про ці події в Україні та у Великій Британії російські ЗМІ розповідають неохоче і не дуже широко», - йдеться в заяві, автор якої називає «подібні приклади здорової взаємодії держави, суспільства і керівників телевізійних корпорацій, з одного боку, прикладом, з іншого - ляпасом усьому російському суспільству і передусім противникам створення Громадської ради на телебаченні». Клуб православних журналістів має намір ініціювати соціологічне дослідження, яке засвідчить ставлення російських громадян до ідеї створення такої ради, у разі ж, якщо результати дослідження (яке, на переконання Щипкова, доведе необхідність контролю телебачення) не переконають чиновників, «залишиться ініціювати загальноросійський референдум із цього питання».
«Детектор медіа»




