Експерти у Харкові засудили псевдомедіа
13 лютого 2009 року в рамках спецпроекту Ігоря Чайки «МедіаВарта. НеЕтичні питання» відбулося виїзне засідання – дискусія у прямому ефірі харківського телеканалу ОТБ (Харківської обласної державної телерадіокомпанії). Тема дискусії: «Нові медіа та псевдомедіа – в чому різниця для споживача? Інформація, агітація чи медіазброя?». Організатори проекту вибрали саме Харків, оскільки в цьому місті використання медіа як зброї в місцевих бізнес-конфліктах та з’ясування стосунків між політичними опонентами стало вже звичним явищем.
Гостями та учасниками харківської частини проекту стали Ігор Куляс - медіаконсультант, автор посібника з професійної етики та стандартів журналістики, Світлана Остапа - оглядач проекту «Детектор медіа», Роман Головенко – юрист Інституту масової інформації та представники місцевих ЗМІ. А також глядачі телеканалу ОТБ, на думку яких, подібна ситуація лише руйнує довіру до ЗМІ та дезорієнтує споживацьку аудиторію.
Найгострішу дискусію викликало питання створення у Харкові псевдомедійних структур з однаковими назвами, клонування медіапроектів і, як побічний ефект – напади на журналістів, що використовуються в подібних проектах виключно як «витратний матеріал».
Наступна програма проекту «МедіаВарта. НеЕтичні питання. Виїзне засідання» вийде в ефір 21 лютого у Мелітополі на телеканалі «МТВ +». Тема розмови: «Довіра до місцевих та загальнонаціональних ЗМІ».
Проект «МедіаВарта. НеЕтичні питання. Виїзна засідання», розпочатий наприкінці минулого року, здійснюється Студією медіа-проектів «Вартові демократії» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Він є продовженням документального циклу київського журналіста та режисера Ігоря Чайки, розпочатого у 2005 році і присвяченого стану та проблемам українських ЗМІ часів «новітньої історії»: фільми «Свобода «джинси»? Український контекст...», «Соло для медіа», «Обережно, «джинса»!», «Від атракції до шмельцу. Львівський віц», «Журналістські розслідування фактів корупції в Україні» (виробництво студії Time Production).
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ